Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Kız İmam Hatip Türkiye Finalinde

Şanlıurfa Kız İmam Hatip Türkiye Finalinde

Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Türkiye'de Finale çıktılar

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2015 Pazartesi 22:03
Şanlıurfa Kız İmam Hatip Türkiye Finalinde

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 5. Bölge 6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şiir ve Metin Canlandırma dallarında göstermiş olduğu performansla büyük beğeni topladı.

Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Tunceli, Elazığ, Malatya illerinden il birincilerin katıldığı bölge finali büyük bir heyecanla Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’ndeyapıldı.

Türkiye’de on bölgede düzenlenen 6.Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Öğrenciler Arapça bilgi yarışması, şiir yarışması, metin canlandırma kategorilerinde performanslarıyla jüriyi zorladı.5. Bölge Şiir Dalında Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Metin Canlandırmada ise Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi 1  'inciliği alırken, Şanlıurfa ili iki kategoride Türkiye finalinde yarışacak.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen yarışmada dereceye giren okullara ödülünü verdi.

6. Uluslararası Arapça Yarışmalarınakatılmak için53 ülkeden toplamda 21 bin 473 öğrenci başvuruda bulunduğu,yarışmaların Türkiye finali ve ödül töreni 20-21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde icra edilecek 22 Mayıs 2015 tarihinde birçok uluslararası, ulusal ve yerel yayın yapan televizyon kanallarında yayınlanacak оlan görkemli bir ödül töreniyle son bulacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com