Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa kitap sayısını 6 kat arttırdı

Şanlıurfa kitap sayısını 6 kat arttırdı

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2011 Perşembe 13:40
Şanlıurfa kitap sayısını 6 kat arttırdı

Şanlıurfa, 2009 yılının sonlarında başlattığı ‘Işığımı arıyorum, okuyorum’ projesi kapsamında 101 kütüphaneye sahip oldu.

İldeki mevcut 260 bin kitap sayısı bir milyon 500 bine ulaştı, daha önce halk tarafından kütüphanelerden alınan kitap sayısı ise 3 binden 55 bine kadar çıkarıldı.

 

Vali Nuri Okutan, bu rakamla kampanya hedefine ulaşma yolunda ilerlediklerini söyledi.

 

2009 yılı kasım ayında Vali Nuri Okutan tarafından başlatılan ‘Işığımı arıyorum, okuyorum’ projesi adım adım hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

Vali Okutan, kentteki kitap sayılarında bir artış yaşandığını ancak hedeflerinin Şanlıurfa’da 7 milyon kitaba ulaşmak olduğunu belirterek, “Şu anda 1,5 milyon kitaba ulaşmışız. 500 bine yakın yeni alımlar var. Ayrıca yeni başlayan projelerle birlikte ihale hazırlıkları yapılıyor. Bir ay sonra 2 milyon kitap sayısına ulaşacağız. 200 binden aldık, 2 milyona çıkardık okuyacağız. Bilhassa okullarımızı, camilerimizi semt kütüphaneleri haline getirmeliyiz. Herkesin faydalanabildiği herkesin kitap alıp götürebildiği ve tekrar getirebildiği semt kütüphaneleri haline dönüştürebilmeliyiz. Evimizden dairelerimize getirip götürerek çocuklarımızı, komşularımızı kitap okuyabilecek hale getirmeliyiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Balıklıgöl platosundaki Döşeme camii’de çalışmalar durdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com