Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Siverek'teki Değişime Öncülük Ediyor

Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde büyük bir özveri göstererek çalışmalarını tam hız ilerleten Büyükşehir Belediyesi, Siverek'in gelişimi ve dönüşümü için altyapı, üstyapı ve büyük projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Siverek'teki Değişime Öncülük Ediyor
Şanlıurfa Büyükşehir Siverek'teki Değişime Öncülük Ediyor

 

Şanlıurfa'da yaşayan 1 Milyon 862 bin vatandaşın yaşam kalitesi yükseltebilmek adına 18 bin 584 kilometrekarenin tamamında eşit bir şekilde çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, ilçe ayrımı yapmaksızın gelişim ve dönüşümü gerçekleştiriyor.
Şanlıurfa'nın bütün ilçelerinde başlatmış olduğu vizyonel çalışmalar kapsamında Siverek'in sosyo ekonomik yapısı ve yaşayan vatandaşları bakımında hizmetlerin en doğru bir şekilde ilerlemesine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi, alt yapıda 100 yıllık çözümler çalışmalarında büyük bir payı bu ilçeye aktardı.
İlçenin tamamında alt yapıda revizyona giderek yıpranmış ve kullanılamayan alt yapıda değişiklik yapan Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, 17 bin metre kanalizasyon, 7 bin metre yağmur suyu ve 12 bin metre içme suyu hattını kaliteli ve dayanıklı bir alt yapıyla değiştirdi.
SİVEREK, BÜYÜKŞEHİR İLE PRESTİJ KAZANDI
İlçenin ana bulvarlarında bulunan yollarda Prestij Cadde uygulaması yaparak ilçenin daha modern bir kimliğe bürünmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Remzi Bucak Caddesinde başlattığı çalışmayı 4 caddeye taşıyarak vatandaşların konforlu bir şekilde ulaşım yapmalarına olanak sağladı
İlçeyi şantiye havasına büründürerek zorlu 2 ay süren çalışmalarını tamamlayarak bölge esnafının ve vatandaşlarının rahat bir nefes aldırmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi,198 bin metrekare sıcak asfalt ve 241 bin metrekare kilitli parke döşeyerek 7'den 70'e tüm Sivereklilerin takdirini kazandı.
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen 24 esaslı hizmetler kapsamında ilçenin bir çok kırsal mahalle yolları ve ilçe merkezinde atıf durumda bulunan tarihi hanların restorasyonları sürmektedir.
Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 plan ve çalışmaları programında göre her ilçede yapmayı planladığı spor kompleksi, yeşil saha, semt pazarı, yeşil alan projeleri ve bir çok alanda projele çalışmaları başlayacaktır

Şanlıurfa Büyükşehir Siverek ilçesi siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır