Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa Karacadağ Türkmen Derneği, 2. Kütüphane Çalışması

Şanlıurfa Karacadağ Türkmen Derneği, 2. Kütüphane Çalışması

Şanlıurfa Karacadağ Türkmen Derneği, kültürel ve sosyal yaşama katkı sunmak amacıyla yürütükleri çalışmalara İstanbuldan ve Yazar Asker Avşar'dan destek geldi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2012 Cumartesi 12:01
Şanlıurfa Karacadağ Türkmen Derneği, 2. Kütüphane Çalışması
"Şanlıurfa Karacadağ Türkmen Derneği, 2. Kütüphane Çalışması" başlıklı yazısı ile kampanyaya katılması tüm kesimlere çağrıda bulunan Avşar; "Urfadaki çocuklar hangi partiye oy verirse versin, hangi dünya görüşünü paylaşırsa paylaşsın, Türkiye'nin Evladı olarak büyüyecek ve bunun için de, koşulların ve devletin yetişemediği koşulları, Türkiye'nin dört bir yanındaki kardeşleri, aileleri destekleyecektir."

İşte Asker Avşar'ın o yazısı: "Daha önce katıldığımız birinci çalışmada, Karacadağ Türkmen Derneği kitaplar  ve sair giyim eşyaları, çocuk oyuncakları, aksesuarları ile katkıda bulunmuştuk.

Ülkemizin değişk yörelerinden akan desteklerle, Karacadağ Türkmen Derneği, 300 köylük etki alanı içerisinde, muhtarlıklara, camilere, köy okullarımıza eksiklerini giderme konusunda, valiliklerden kaymakamlıklara, bizim gibi sıradan Türk Gençlerine kadar her kesimden yardım görüyorlar, katkıda bulunuluyor kendilerine.

Uzun lafın kısası, geçen sefer bir kütüphane kurulmasında katkımız olmuştu.

Karacadağ Türkmen Derneği Başkanı Nusret Bey Kardeşimiz, birinci kütüphaneyi bitirmişlerdi 2011 itibariyle. Şimdi ise 2. Kütüphane çalışmaları başlatmış durumdadırlar..

Bazı önyargılı arkadaşlar olabilir. Yıllardır Doğuya yapılan yardımlar, ne değiştirdi diye sorabilir, gereksiz dahi görebilirler...

Ben, bu konuda en iyi örneğin, Sevgili Nusret Kaya Kardeşimiz olduğunu düşünüyorum.

Düne kadar, terörün kucağına itilmek istenen yörede, Türklük bağlarını bulmuş, bu bağları bugün Türkiye'nin yedi bölgesinden onlarca ilden aşiretlerini, akrabalarını ve obalarını bularak kuvvetlendirmiş, mili birlik ve beraberliğimizi yeniden Urfa'da tesis etmekte, son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirmişler...

Bugün, Karacadağ havalisindeki, 300 köyden birçoğunda, bayraksız muhtarlık, Kuransız Cami bırakmamak için çabalayan ekip adına, Nusret Bey Kardeşimizi canı gönülden tebrik ve takdir etmek gerekiyor...

Bu sebeple, ikinci kütüphane çalışmalarına, şahsi kitaplığımdan 100 kitap bağışlayarak, tüm gönül dostlarıma, yoldaşlarıma, kıymetli büyüklerime de, destek vermelerini istirham ediyorum.

Urfadaki çocuklar hangi partiye oy verirse versin, hangi dünya görüşünü paylaşırsa paylaşsın, Türkiye'nin Evladı olarak büyüyecek ve bunun için de, koşulların ve devletin yetişemediği koşulları, Türkiye'nin dört bir yanındaki kardeşleri, aileleri destekleyecektir.

Bu çalışmada, kargo giderlerine destekçi (sponsor) olmak isteyenler, toplama giderlerine destekçi olmak isteyenler bizimle iletişim kursunlar lütfen.

Ayrıca kitap göndermek isteyenler, çocuklar için oyuncaklar, aksesuarlar göndermek isteyenler, eğitim öğretim görselleri (kişisel öğrencilere ve okullara) göndermek isteyenler, ödemesi bize ait olmak üzere gönderebileceklerinizi belirtebilirsiniz bize.


İllerde kitapların toplanmasında merkez görevi üstlenecek ve gelen kolileri kontrol edip, ödemesi bize ait olmak üzere kargo yapabilecek gönüllüler bizimle irtibata geçsin lütfen. İkinci emailde, bunu belirtelim.


İstanbul içinde kitap, oyuncak ve sair okul - öğrenci malzemeleri verebilecek olanlar, adres - tarih - saat bildirmeleri durumunda adreslerinden biz teslim alırız.


Kargolar, geldikçe derlenip gönderilecektir. Bu sebeple, Her ay bir defa toplu gönderim yapacağız. Bu sebeple, istediğiniz zaman gönderimlerinizi yapabilirsiniz."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com