Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa İtfaiyesi hazır kıta bekliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda çalışan erler, 7 gün 24 saat kentte oluşabilecek yangın ve doğal afetlere karşı daima hazır bekliyor.

Şanlıurfa İtfaiyesi hazır kıta bekliyor
Şanlıurfa İtfaiyesi hazır kıta bekliyor

İtfaiye erleri, belki de  fedakarlık azim ve cesaret isteyen mesleklerin başında geliyor. Bayramlarda tatil yapamayan, hafta sonları ailesiyle geçiremeyen 'Alo 110' çalışanları mesleklerini tüm zorluklara karşı icra etmeye çalışıyorlar.

 

Onları, yangına  müdahale ederken,  trafik kazasında sıkışan canlıyı kurtarmaya çalışırken, doğal afetlerde mahsur kalanları kurtarmaya çalışırken görebiliriz.  Hayatın en zor anlarında bize en yakın olanlardır itfaiye erleri.

 

Sabahın erken saatlerinde gurup amirliğine gelen itfaiye erleri ilk olarak araçların bakım ve onarımını gözden geçiriyor.

 

Dinlenme salonundan Alo 110 'dan gelecek anonsu bekleyen erler, kendilerine verilen ihbara  bazen ellerindeki son lokmayı, bazen de içtikleri bir bardak çayı bırakıp hızlı şekilde çıkıyorlar.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Halil Kırmızı, 2015 yılının ilk çeyreğinde bin 200 vakaya anında müdahale ettiklerini söyledi.

 

Yaz ayların yaklaştığını buna bağlı olarak vatandaşların  anız yangınlarına karşı duyarlı olmaya davet eden Kırmızı, söz konusu yangınların bölgede yaşayan hayvan ve bitkilere ciddi zararlar verdiğini vurguladı.

 

Asılsız ihbar konusunda ciddi sıkıntılar çektiklerini belirten Kırmızı, şunları söyledi:

 

"Şanlıurfa'da bu yıl yağışların bol olmasından dolayı, yabancı otların çoğunlukta olduğu görünmekte. Vatandaşlarımızın ve gerekli kamu kuruluşlarının da kendine düşen görevi yapması gerekmekte. gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte  oluşabilecek yangınların önüne geçmiş olucağız. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte önlem alınması güçleşecek olup şuanda tarım sezonu başında alınması gerekmektedir, bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz"

Şanlıurfa İtfaiyesi halil kırmızı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır