Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa, İstanbul’da tanıtılacak

Şanlıurfa, İstanbul’da tanıtılacak

İstanbul’daki Siverekliler Derneği’nin girişimi sonucu Kadıköy Belediyesi tarafından Şanlıurfa için tanıtım günleri düzenlendi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2013 Perşembe 11:42
Şanlıurfa, İstanbul’da tanıtılacak

 

Siverekliler derneği Başkan Yardımcısı Halil Yoğunlu, Göztepe Selami Çeşme Özgürlük Parkı’nda her yıl farklı şehirlerin tanıtıldığını hatırlatarak, “Biz de Şanlıurfamızı kamuoyuna daha iyi tanıtmak için girişimde bulunduk. Bu konuda bize yardımcı olan Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Selami Öztürk’e teşekkür ediyoruz” dedi. Söz konusu bölgede 14 – 15 Eylül tarihlerinde iki gün boyunca Şanlıurfa’nın kültürünü, mutfağını, müziğini, tarihini, turizmini ve daha bir çok özelliklerini ziyaretçilere anlatacaklarını belirten Halil Yoğunlu, gerek İstanbul’da yaşayan gerekse İstanbul’a gelmeye müsait olan Türkiye’nin her yerindeki Şanlıurfalıları söz konusu tanıtım günlerine beklediklerini söyledi.

DERNEKLER BİRARAYA GELDİ

Bu arada, tanıtım günlerini en güzel şekilde organize edebilmek amacıyla İstanbul’da Şanlıurfa adına faaliyet yürüten Şanlıurfalılar Derneği, Siverekliler Derneği, Suruçlular Derneği, Viranşehirliler Derneği, Ceylanpınarlılar Derneği, Hilvanlılar Derneği ve Birecikliler Derneği başkan ve diğer yöneticileri Şanlıurfalılar Derneği’nde toplandılar.

14 Eylül Cumartesi saat 17.00’de açılışı yapılacak olan Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde sıra gecesi grupları müzik ziyafetleri sunarken Şanlıurfa yemekleri de ziyaretçilere ikram edilecek.

AHMET ÜNER / İSTANBUL

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com