Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa İşadamları Ankara Saldırısını kınadı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Şanlıurfa Bakkalar ve Bayiler odası başkanı Mehmet Altun Ankara’da meydana gelen kanlı salrıyırı şiddetli bir şekilde kınadılar.

Şanlıurfa İşadamları Ankara Saldırısını kınadı
Şanlıurfa İşadamları Ankara Saldırısını kınadı


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Şanlıurfa Bakkalar ve Bayiler odası başkanı Mehmet Altun Ankara’da meydana gelen kanlı salrıyırı şiddetli bir şekilde kınadılar.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin Ankara’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili yayınladığı kınama mesajında şunları söyledi:
“Ankara’da gerçekleşen terör saldırısına tepkiler sürerken bir tepki de ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin’den geldi. Başkan Ertekin, gerçekleştirilen menfur saldırıyı şiddetle kınadığını dile getirdi. Başkan E. Sabri Ertekin, mesajında şunları kaydetti: “Ankara Kızılay Güvenpark'ta seyir halindeki bomba yüklü bir araçla düzenlenen terör saldırısıyla 34 kişinin hayatını kaybettiğini ve 125 kişinin yaralandığını derin bir teessürle öğrendik. Bu olay tüm Şanlıurfalılar gibi bizleri de derinden üzmüştür. Bu saldırının, ülkemizin huzuruna karşı yapılmış bir saldırı olduğu ortadadır.
Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmaya yönelik gerçekleştirilen hiçbir terör saldırısını tasvip etmiyor, bu saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyor, gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Güvenlik güçlerimizin teröristlere karşı yürüttüğü mücadeleyi destekliyor, bu saldırıyı yapanların en kısa zamanda yakalanıp yargıya teslim edileceğine inanıyoruz.
Bu düşüncelerle gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

MECLİS BAŞKANI İLETMİŞ “BU ELİM SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Ankara’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili bir kınama mesajı yayımladı.
Meclis Başkanı İletmiş mesajında şunları kaydetti: “Ankara Kızılay Güvenpark'ta seyir halindeki bomba yüklü bir araçla düzenlenen terör saldırısıyla 34 kişinin hayatını kaybettiğini ve 125 kişinin yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik. Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Ülkemizde huzuru bozmak isteyenlerin gerçekleştirdiği bu elim saldırıyı şiddetle ve esefle kınıyoruz.
Gerçekleştirilen bu menfur saldırının hiçbir meşruiyet taşımadığı aşikardır. Terör örgütleri ve onları maşa olarak kullananlar, milletimize ve onlarla kararlı bir şekilde mücadele eden güvenlik güçlerimize asla gözdağı veremeyecektir. Ayrıca; en ahlaksız, en vicdansız yollara başvurarak masum vatandaşlarımızı hedef alan saldırılarla birlik ve beraberliğimizi bozamaya çalışan hiçbir örgüt amacına ulaşamayacaktır.
Bu menfur saldırıyı planlayanları arkasında olanları ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Bizi derinden üzen bu saldırı neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor, yaralılara ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ
Şanlıurfa Bakkalar ve Bayiler odası başkanı Mehmet Altun, Devletimizin ve Milletimizin yanındayız” dedi.
Mehmet Altun yayınladığı mesajında şunları söyledi: Ankara'daki hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu saldırı Ülkemizin birliğine beraberliğine yapılmış hain bir saldırıdır. Bu saldırıyı yapanları şiddetle ve nefretle kınıyorum. Terör yapılar bu tür saldırılarla birliğimizi bozamayacaktır. Bu ülke her bir ferdi ile bir bütündür. Terör örgütleri ve onları maşa olarak kullananlar, milletimize ve onlarla kararlı bir şekilde mücadele eden güvenlik güçlerimize asla gözdağı veremeyecektir. Bizler Sivil Toplum olarak her zaman Devletimizin ve Milletimizin yanındayız” dedi.

DÜZME " TERÖRÜ NEFRETLE KINIYORUZ" 

TÜRK-İŞ Şanlıurfa İl Temsilcisi ve TES-İŞ Şube Başkanı Başkanı Ramazan DÜZME, Ankara’daki terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yaptı. Düzme açıklamasında şunları söyledi:

Ankara dün akşam , terörün hain yüzünü bir kez daha gördü. Ankara’nın kalbi durumunda bulunan Kızılay’da vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir saatte yapılan bombalı saldırı ile yüreğimiz dağlandı.

Ankara’nın kalbinde patlayan bu bomba, ülke olarak birlik ve beraberlik içinde olmamızın önemini bir kez daha gösterdi.

İnsan kanına susamış terör örgütlerinin hedefi ülkemizdeki huzur ortamıdır. Kaynayan Ortadoğu kazanı içinde aydınlık yarınlara gebe tek ülke olan Türkiye, ateşin içine çekilmek istenmekte, eli kanlı terör örgütleri bu amaç için kullanılmaktadır.

Ancak, “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesini benimsemiş olan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü bu günlere gelebilmek için büyük badireler atlatmış olan halkından almaktadır. Hiç bir terör eylemi Türk halkını yıldıramayacak, devletine olan güvenini azaltamayacaktır. Devletimiz, bu belanın hakkından mutlaka gelecektir.

Saldırıyı yapanları nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine, ve milletimize başsağlığı diliyoruz.ANKARADAKİ PATLAMADA NEDİR?
Dün akşam saatlerinde Kızılay'da yaşanan patlamada 34 vatandaşımız şehit oldu 125 vatandaşımız ise yaralandı. Patlamanın canlı bombadan kaynaklandığı iddia edildi.

Yaşanan patlama esnasında yoldan geçen araçların da hasar gördüğü belirtilirken, patlama yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Kimi görgü tanıkları saat 18.45 sıralarında yaşanan patlamanın yol kenarındaki bir arabanın infilak etmesiyle gerçekleştiğini dile getirdi.

Şanlıurfa İşadamları Ankara Saldırısını kınadı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş Şanlıurfa Bakkalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler