Advert
Advert
Advert

Urfa'daki Köprülü Kavşaklardaki Şike İddiası TBMM'ye Taşındı

Şanlıurfa'da daha önce yapımı için ihalesi dahi yapılan Yonca Yaprağı Köprülü kavşakların ihalesinin iptal olması şike dedikodularına neden oldu. bu kavşakların ihalesi neden iptal oldu? Şanlıurfa ili Çevik Kuvvet köprülü kavşağı ve Akçakale Yonca Yaprağı köprülü kavşağı projelerinin ihale iptal gerekçesi nedir? Bu ihalede şike yapıldığı iddiaları doğru mudur? Bu projelerin yeni ihaleleri ne zaman yapılacaktır?

Urfa'daki Köprülü Kavşaklardaki Şike İddiası TBMM'ye Taşındı
Urfa'daki Köprülü Kavşaklardaki Şike İddiası TBMM'ye Taşındı

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim AYHAN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM tarafından yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi verdi.

İŞTE AYHAN'IN VERDİĞİ  SORU ÖNERGESİ


Şanlıurfa ilinde trafik sorunu içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Vatandaşların evlerinden işyerlerine gidişleri, ihtiyaçlarını karşılamak için evden çıkmaları, öğrencilerin okullara gidiş-gelişleri adeta işkenceye dönüşmüştür.
Şehir trafiğini kısmide olsa rahatlatabilecek olan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı, Akçakale Yonca Yaprağı Köprülü Kavşağı ve Sırrın Köprülü Kavşağı projeleri ihale edilmiş, akabinde Çevik Kuvvet köprülü kavşağı ve Akçakale Yonca Yaprağı köprülü kavşak ihaleleri iptal edilmiştir. İhale iptali ile ilgili yerel basında şike yapıldığı iddiaları yer almaktadır.
Öte yandan Sırrın kavşağına planlanan ve ihalesi Karayolları tarafından yapılan Sırrın Köprülü Kavşağı projesi önce revize edilmiş ardından inşaat çalışmalarına başlanmış son olarak da ani bir kararla bu projenin yapımı durdurulmuştur. Basında ve kamuoyunda projenin durdurulmasında AKP'ye yakın şahsiyetlerin proje alanına yakın mesafede bulunan iş yeri ve arsalarının bulunmasının etkili olduğu iddiaları mevcuttur.
Bu bağlamda;
1. Şanlıurfa ili Çevik Kuvvet köprülü kavşağı ve Akçakale Yonca Yaprağı köprülü kavşağı projelerinin ihale iptal gerekçesi nedir?
2. Bu ihalede şike yapıldığı iddiaları doğru mudur?
3. Bu projelerin yeni ihaleleri ne zaman yapılacaktır?
4. Sırrın Köprülü Kavşağı projesinin gerek revize edilmesi gerekse de durdurulmasının, kavşak çevresinde bulunan işyeri ve arsa sahiplerinin siyasi baskıları sonucu gerçekleştiği iddiaları doğru mudur? Doğru değil ise Sırrın Köprülü Kavşağı projenin revize edilme ve durdurulma gerekçeleri nelerdir?
5. Sırrın Köprülü Kavşağı projesine tekrar ne zaman başlanacaktır?
6. Projelerin uygulanması aşamasında, vatandaşların trafik çilesinin katmerlileşmemesi için ne gibi önlemler almayı planlıyorsunuz?
7. Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak yeni projeler planlıyor musunuz? Planlıyorsanız bu projeler nelerdir?

Şanlıurfa Çevik Kuvvet köprülü kavşağı Akçakale Yonca Yaprağı köprülü kavşaK ihale iptal gerekçesi nedir Bu ihalede şike yapıldı yeni ihaleler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu