Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa ilçelere ayrılırken büyük hata yapıldı

Şanlıurfa ilçelere ayrılırken büyük hata yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ve ilçe Belediye sınırları belirlenirken büyük hataların yapıldığı ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2012 Cuma 17:35
Şanlıurfa ilçelere ayrılırken büyük hata yapıldı

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar esnaf odası Başkanı Gökhan Gökmen, TBMM'de yasalaşması beklenilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediye sınırlarının tespitinde önemli bir hatanın olduğunu tespit ettiklerini ve Büyükşehir yasası yasallaşmadan önce bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini bildirdi. Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada Haliliye Belediye sınırları içerisinde Hz.Halil İbrahim makamını olmamasını eleştirdi.

 

Şanlıurfa tüm emlakçılar odası esnaf odası Başkanı Gökhan Gökmen  yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü'GAP’la birlikte hızla büyüyen ve yoğun göç sonucu bugün Türkiye’nin en büyük 10 ili arasına giren Şanlıurfa’mız  nihayet Büyük şehir statüsüne kavuşmaktadır.

 

Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi statüsüne alınmasından dolayı   öncelikle  Başbakanımız  Sayın  Recep Tayyip  Erdoğan başta olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile tüm Şanlıurfa Milletvekillerimize, Valimiz Celalettin Güvenç ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

Ancak, Şanlıurfa’nın büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediye sınırları belirlenirken  yapılan planlamada ve çizilen sınırlarda çok büyük yanlışlıklar yapılmıştır.

 

İç İşleri Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar kurulu kararı ile  geçtiğimiz  hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, imzası ile TBMM’ye gönderilen  ‘ Büyükşehir Belediyesi kanunu ve Bazı kanun ve kanun hükmünde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarında’ yazıda  Şanlıurfa için hayati  önem taşıyan ve telafisi mümkün olmayan bir yanlışın yapıldığını tespit etmiş bulunmaktayız.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yanında 3 ilçe Belediyenin  kurulması kararlaştırılmıştır. Mevcut Karaköprü Beldesi  aynı isimle , Hz. Eyyüp Peygamberin makamının bulunduğu Eyyübiye Bölgesi  Eyyübiye Belediyesi, Hz.Halil İbrahim Peygamberin ismini taşıyacak olan bir diğer ilçe Belediyemiz ise Haliliye  Belediyesi olması kararlaştırılmıştır.Hz.Halil İbrahim peygamberin ismi ile kurulacak olan Haliliye Belediyesinin sınırları içerisinde yer alması gereken, Balıklıgöl, Hz. Halil İbrahim makamı maalesef Eyyübiye ilçe Belediyesi sınırları içerisine dahil edilmiştir. Bu plan ve projeyi yapanlar, gelecek yıllarda telafisi mümkün olmayan bir yanlışa imza atmışlardır.  Bu yanlışlıktan bir an önce dönülmesi ve TBMM’de tasarının kabulünden önce yeniden sınırların belirlenerek kararlaştırılmasını beklemekteyiz.

 

Hz. Halil İbrahim Peygamberin makamının mutlaka Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde dahil edilmesi için  İç İçleri Komisyonu, Şanlıurfa Milletvekilleri ve Şanlıurfa Valisini bir kez daha yapılan İlçe Belediye sınırlarını gözden geçirmelerini önemle rica ediyoruz.

Kaynak: urfastar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com