Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

Şanlıurfa İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan seçime İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış, İlçe Öğrenci Meclisine seçilen öğrenciler ile öğretmen ve idareciler katıldı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2011 Perşembe 11:40
Şanlıurfa İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi
Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca 2004 yılında uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında İlimizde yapılan seçimler sonucunda İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Ceylanpınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Ardıl Hüseyin Algaç 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramında Türkiye Büyük Millet Meclisinde Şanlıurfa’ Yı Temsil Edecek.
 

Seçimden önce bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış “Demokrasi artık olmazsa olmazlarımızdan, demokrasi olmayan bir ülkede kalkınmadan ve insan haklarında asla bahsedilemez. Öyleyse demokrasiyi biz okullarda iliklerimize kadar işleyerek öğreneceğiz. Bu seçimde bu aşamalardan bir tanesi. Burada sizlerin seçeceği bir öğrenci arkadaşımız İl öğrenci Meclisi Başkanı olacak; umuyorum seçilen arkadaşımız Ankara’da da Şanlıurfa’ yı en güzel şekilde temsil edecektir.” dedi.

 

İl Öğrenci Meclisine aday olan 4 öğrenci, tek tek söz alarak hedeflerini, yapmak istediklerini kısa konuşmalarla anlattılar. Daha sonra 55 İlçe meclisine seçilen öğrenciler Şanlıurfa İl Öğrenci Meclisi Başkanı'nı belirlemek için sandık başına gitti. İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için 4 aday yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Ceylanpınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Ardıl Hüseyin Algaç 26 Oy, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ahmet Yıldız 16 oy, Merkez İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesinden Mizgin Bulut 6 oy, Siverek Anadolu Lisesinden Asiye Fıratoğlu 5 oy aldılar.

 

Seçim sonucuna göre 26 oy alan Ceylanpınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Ardıl Hüseyin Algaç Şanlıurfa İl Öğrenci Meclisi Başkanı oldu.

 

İl öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Ceylanpınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Ardıl Hüseyin Algaç “Kendisini seçtikleri için herkese teşekkür ederek, Öğrenci arkadaşlarımızın doğru tercih yaptıklarına inanıyorum çok fazla konuşmak istemiyorum; çünkü artık konuşma zamanı bitti çalışma zamanı başladı “dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da 129 öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığından ödül

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com