Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu 2015/1. Dönem değerlendirme toplantısında, 27 Ocak 2015 tarihi itibariyle toplam 254 adet projeden 26’sının bitirildiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 16:42
Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

 İl Koordinasyon Kurulu 2015/1. Dönem Vali Yardımcısı Meral Uçar başkanlığında ve İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü M. Sinan Ünal tarafından gerçekleştirildi.

Valilik Konferans salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Şanlıurfa’daki tüm kaymakamlıklar, il ve ilçe Belediye Başkanları ve tüm kamu kurum ve kuruluşları katıldı.

2015 yılı yatırım programına göre, Şanlıurfa’da yürütülmekte olan 254 adet projenin toplam bedeli 6 milyar 841 milyon 195 bin 324 TL’dir. Proje bedelinin 2 milyar 790 milyon 48 bin 340 TL’si önceki yıllarda harcandı. Dönem sonu itibariyle toplam nakit gerçekleşme yüzde 69 olurken 27 Ocak 2015 tarihi itibariyle toplam 254 adet projeden 26’sının bitirildiği belirtildi.

Genel olarak Şanlıurfa'daki yatırımlar, tarım, ulaştırma, sağlık, eğitim ve enerji sektöründe yoğunlaştı. Şanlıurfa'da toplam 254 adet projenin 68’inin devlet su işleri 15. Bölge Müdürlüğüne, 35’inin Şanlıurfa Belediyesine, 28’inin Karayolları 9. Bölge müdürlüğüne, 19’unun vakıflar bölge müdürlüğüne, 18’i TEİAŞ bölge Müdürlüğüne, 10’unun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, 9’unun İller Bankası 10. Bölge Müdürlüğüne, 7’sinin Dicle Elektrik dağıtım A.Ş'ye, 5’i İl Sağlık Müdürlüğüne, 4’ünün İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, 51 projenin de diğer kurumlara ait olduğu kaydedildi. Toplantıya katılan il ve ilçe belediyeler çalışma ve projelerini sunumlarla anlattı. 25 proje ile yatırıma devam ettiklerini ifade eden Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, “Harran Üniversitesi Osman Bey Kampusu İnşaat alanı içerisinde kalan 600 yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi (yüzde 95 gerçekleşme), Eyyübiye 400 Yataklı Devlet Hastanesi ve Birecik Devlet Hastanesi sağlık sektöründe devam eden yatırımlardandır” dedi. Karayolları 9. Bölge Müdürü Ahmet Sağlam, yaptığı sunumda Nissibi Köprüsünün Nisan ayında trafiğe açılacağını belirtti. (Sedat Kuşulay/Abdulhakim Bulut - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com