Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa İHH Derecikte zor durumdaki 2500 muhacire yardım ediyor

Şanlıurfa İHH olarak, Hakkâri İli Şemdinli İlçesi Derecik Beldesine sığınan 2.500 Suriyeli ve Iraklı muhacire 2 kamyon ve 1 Tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Şanlıurfa İHH Derecikte zor durumdaki 2500 muhacire yardım ediyor
Şanlıurfa İHH Derecikte zor durumdaki 2500 muhacire yardım ediyor admin

 


Bu kapsamda bugün 3 tır yardım yola çıkarıldı. Konu ile ilegili açıklamalarda bulunan İHH Ş.Urfa Temsilcisi ve aynı zamanda İHH İnsani Yardım Vakfı Doğu-Güneydoğu Bölge Koordinatörü Behçet Atila şunları kaydettti;

Şanlıurfa İHH olarak, Hakkâri İli Şemdinli İlçesi Derecik Beldesine sığınan 2.500 Suriyeli ve Iraklı muhacire 2 kamyon ve 1 Tır insani yardım malzemesini bugün kardeşlerimiz için yola çıkardık.

Bu Araçlarımız da piyasa değeri yaklaşık 650 bin tl olan şu insani yardım malzemeleri bulunmaktadır;

Gıda kolileri, mercimek torbaları, hurma paketleri, konserve çeşitleri, gofret kolileri, süt kolileri, çocuk mamaları, bay bayan yazlık ve kışlık giysi çeşitleri, battaniyeler, hijyen kolileri, peçete, hasta bezleri, çocuk bezleri, ıslak mendil, şampuan, ayakabı, terlik, çarşaf, yorgan, yastık, halı, kumaş vb.

Çok zor şartlarda dışarıda kalan bu muhacirlere daha önce de 3 kamyon insani yardım malzemesi göndermiştik. Böylece toplam 6.TIR insani yardım malzemesi göndermiş olduk.

Ayrıca Ş.Urfa İHH olarak Derecik'teki muhacirlere dağıtılmak üzere günde 1.500 ekmek dağıtımına da sponsorluk yapmaktayız. Bağışçılarımıza/sponsorlarımıza, gönüllülerimize ve personellerimize çok teşekkür ederiz. Allah kabul etsin.

Behçet Atila şanlıurfa ihh
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu