Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Havaalanı Sorunu TBMM Gündeminde

Şanlıurfa Havaalanı Sorunu TBMM Gündeminde

Şanlıurfa Havaalanının kış aylarında GAP havaalanının bulunduğu yerin konumundan kaynaklı olarak uçak seferlerinin sık sık iptal edilmesi TBMM gündeminde

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 12:14
Şanlıurfa Havaalanı Sorunu TBMM Gündeminde

Şanlıurfa Havaalanının kış aylarında GAP havaalanının bulunduğu yerin konumundan kaynaklı olarak uçak seferlerinin sık sık iptal edilmesi veya çevre illere zorunlu iniş yapmasından dolayı yolcuların mağdur olmaları Şanlıurfa Milletvekili İbrahim AYHAN tarafından meclis gündemine taşındı.


BDP Grup Başkanvekili Pervin BULDAN aracılığıyla  Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan soru önergesini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM tarafından cevaplandırılması isteğiyle havaalanında inemeyen uçakların nedenini sordu.


İŞTE İBRAHİM AYHAN TARAFINDAN MECLİS GÜNDEMİNE GELEN O SORULARI:

Kış aylarının gelmesiyle GAP Havaalanının konumundan kaynaklı olarak yoğun sis nedeniyle uçak seferleri sık sık iptal edilmektedir. En zor hava koşullarında uçakların inmesini sağlayan “İLS” cihazının da bulunmaması aksamaların yoğunca yaşanmasına neden olmaktadır. GAP Havaalanına iniş yapamayan uçakların, Malatya, Gaziantep gibi çevre illere zorunlu iniş yapması vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Adeta uçak seferleri eziyete dönüşmektedir. Bu durum Şanlıurfa’nın ekonomisine, sportif ve kültürel etkinliklere de büyük darbe vurmaktadır.

Bu bağlamda;

1- GAP Havaalanı yapılmadan o bölgenin hava tahmin raporları incelenmiş midir?

2- GA Havaalanı yerinin fizibilite çalışması raporları ile hava tahmin raporlarını kamuoyu ile paylaşma konusu bakanlığınızın gündeminde var mıdır?

3- GAP Havaalanın, rant sağlamak amacıyla o alana yapıldığı iddiaları karşısında bakanlığınızca bu konuda herhangi bir soruşturma yapılmış mıdır? Şayet yapılmışsa fizibilite çalışma raporları ile hava tahmin raporlarını kamuoyuyla paylaşmayı düşünüyor musunuz?

4- Şayet yürütülmekte olan veya sonuçlanan bir soruşturma var ise sorumluluğu olanlar hakkında ne gibi müeyyideler uygulanmıştır?

5- GAP Havaalanında ILS cihazı niçin bulunmamaktadır?

6- ILS cihazının GAP Havaalanında bulundurulması bakanlığınızın gündeminde midir?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com