Advert
Advert
Advert

Üniversite Hastanesi Açılıyor - GÖRÜNTÜLÜ

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, açılışa hazırlanan Tıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesinde incelemelerde bulundu. Başhekim İ. Can Kürkçüoğlu'undan bilgi aldı.

Üniversite Hastanesi Açılıyor - GÖRÜNTÜLÜ
Üniversite Hastanesi Açılıyor - GÖRÜNTÜLÜ

Kasım ayı içerisinde açılacak olan Harran ÜniversitesiTıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesinde sona gelindi. Yeni hasta yatakları, tıbbi cihazlar,  masa ve koltuklara kadar bütün alımlarını tamamlayan hastanede incelemelerde bulunan Rektör Ramazan Taşaltın, Açılış için hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.
Haftaya Diyaliz Merkezini açacaklarını söyleyen Taşaltın; “Şu an bazı alımlarımız devam ediyor. Bunları da tamamladığımızda inşallah önümüzdeki ayda hastanemizi tam teşekküllü olarak açacağız. Sadece Devlet Malzeme Ofisinden aldığımız bir temel birkaç malzeme var. Onlarda gelirse her şeyimiz tamamlanıyor.  

“ULAŞIM İLE İLGİLİ PROBLEMİ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Tıp Fakültesi Hastanesi açıldığında hastaları taşıyacak toplu taşıma problemlerini çözmeye çalıştıklarını dile getiren Prof. Dr. Taşaltın; “Ulaşım sorunumuzun çözümü için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bunun için Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışıyoruz. Bu sorunu da çözdüğümüzde hastanemizin açılmaması için hiçbir engel kalmayacaktır” diye konuştu.

 “SÜREÇ BAŞLADI”
Hastanenin açılması ile ilgili sürecin başladığını dile getiren Tıp Fakültesi Başhekimi İbrahim Can Kürkçüoğlu; “Hastane çalışmalarının son halini Rektör Hocamıza arz ettik.  Hocamızın talimatları doğrultusunda malzeme alımlarımızve aldığımız malzemelerin de yerleştirmesi devam ediyor. İlk etapta ayakta tedavi hizmetleri vermeye başlamak istiyoruz. Alınacak diğer yoğun bakım  malzemeleri ile eksiklerimizi tamamlamış olacağız. Süreç başladı ve devam ediyor.  İnşallah birkaç ay içerisinde tam teşekküllü hizmet vermeye başlayacağız” dedi.

Hastanede yapılan incelemelerde Rektör Ramazan Taşaltın’aTıp Fakültesi Başhekimi İbrahim Can Kürkçüoğlu ve Hastane müdürü Abdullah Göçmez eşlik ettiler.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın Tıp Fakültesi İbrahim Can Kürkçüoğlu Abdullah Göçmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı