Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Halkı; “Sorunlarımızın ana kaynağı ölümü unutmaktır”

Şanlıurfa Halkı; “Sorunlarımızın ana kaynağı ölümü unutmaktır”

Günümüzde yaşanan sorunların ana kaynağının ölüm denilen hakikatinin unutulması olduğunu söyleyen Şanlıurfa halkı, ölümün sıkça hatırlanması gerektiğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2016 Cuma 17:02
Şanlıurfa Halkı; “Sorunlarımızın ana kaynağı ölümü unutmaktır”

 

“Sorunlarımızın ana kaynağı ölümü unutmaktır”
Günümüzde yaşanan tüm sorunların ana kaynağının ölüm denilen hakikatinin unutulması olduğunu, söyleyen Şanlıurfalılar, Peygamber Efendimizin, “Ağızların tadını kaçıran, lezzetleri acılaştıran ölümü çokça anın.” hadisine vurgu yaptı.

İnsanların ölümü unutmasının en temel sebebinin dinden uzaklaşma olduğunu esnaf Yılmaz Takar, “Şuan öyle bir durumdayız ki insanlar ölümü hatırlamıyor. Ölümü düşünmüş olsa hayatta bir karıncayı dahi incitmez, kötülükten uzak durur. Öyle bir duruma gelmişiz ki kardeşi aç iken kendisinin umurunda değil, çünkü ölümü düşünmüyor. İnsanların bu hale gelmesinin temel sebebi dinlerinden uzak olmaları, Allah’ın yolundan uzak yaşamalarından kaynaklanıyor. Biz, bir saniye ölümü düşünürsek dünyanın bütün zevki, sefası, saltanatı önümüze serseler de değeri yoktur.” ifadelerini kullandı.

“Ölümü hatırlamamanın bir sebebi ise iman zayıflığıdır”

Ölümü hatırlamamanın bir sebebinin de iman zayıflığı olduğunu ifade eden bir kadın ise, “Ölümü hatırlamamanın anne baba üzerinde suçu çoktur. Küçükken onlara Allah’ı anlatmıyorlar, O’nun yolunu göstermiyorlar. Ölümü hatırlamamanın bir diğer sebebi ise iman zayıflığından kaynaklanıyor. Ölümün hazırlığını yapmamız gerekiyor. Allah’a ibadet etmemiz gerekiyor. Ayrıca çokça okumalıyız. İnsan ne kadar kendini Allah’ın yoluna verirse o kadar işimiz de düzgün gider, bereket katar.” şeklinde konuştu.

“İslam yolunu bilmeyenin aklına ölüm gelmez”

“Müslüman olanın ölümü düşünmesi gerekiyor” diyen Sabri Özkılıç, “İslam yolunu bilmeyenin aklına ne ölüm gelir ne de hazırlık gelir. Müslüman olan namazını kılar, ibadetini yapar ve ölümü düşünür. İslam’ı bilen ölümü düşünür ama bilmeyen buna yaklaşmaz.” dedi.

Mehmet Katan ise, ailelerin çocuklarına ölümü hatırlatması gerektiğini söyleyerek, ölümün hatırlamamıza engel olanların eşyalarının başında televizyon olduğunu ifade etti. (Ramazan Casuk- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com