Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa halkı çatışmalara ve şiddete prim vermedi

Kobani ve IŞİD bahanesi ile bölgeyi ateşe veren PKK/HDP'liler Şanlıurfa sokaklarını birbirine katmaya çalışıyor. İşyerlerini taşlayan ve gösteri yapmak isteyen gruba Urfalılar sert tepki gösterdi.

Şanlıurfa halkı çatışmalara ve şiddete prim vermedi
Şanlıurfa halkı çatışmalara ve şiddete prim vermedi

 Bütün bölgede olduğu gibi Şanlıurfa’da iki gündür küçük çapta da olsa PKK / HDP tarafından gösteriler yapılarak halkı sindirme zemini hazırlıyor. Gösteriler yapılıyor. Göstericiler özellikle karanlık saatleri seçiyorlar.

Şanlıurfa Emniyeti toplanan grupları biber gazı ve çevik kuvvet ekipleri ile dağıtıyor. Gösteri yapanların istisnasız hepsinin 16-17-18 yaşlarında olması dikkat çekti. Çoğu konuştuğu zaman şivelerinin Urfa şivesi olmadığı görüldü.

MHP İl Binası, bazı marketler tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.  Çocuk denecek kadar yaşları küçük olan gruba polis biber gazı ile müdahale etti. Gösteriler ara sokaklara dağıldı. Göstericiler ayrıca Balıklıgöl Devlet Hastanesinin Eyyübiye Semt Polikliniğinin camlarını kırdı. Hasta ve hasta yakınları hastanede camların döküldüğünü görünce taşkınlık yapanlara beddua da bulundular.

İşyerleri taşlamak isteyen ve gösteri yapmak isteyen gruba Şanlıurfalılar sert bir şekilde tepki gösterdiği.

Dün akşam saatlerinde Eyyübiye ilçesinde bulunan Eyüp Peygamber makamının çamlığında toplanan gruba ise duyarlı mahalleliler müsaade etmedi. Toplanan gruba önce ne için toplandıklarını soran mahalle sakinleri “Kobani için toplanıyoruz” cevabını alınca mahalle sakinleri sopalarla taşkınlık çıkartan çeteleri  kovalayıp grubu dağıttı.

Benzer bir olayda dün gece Haliliye ilçesine bağlı bir mahallede yaşandı. Sokak ortasında gösteri yapmak isteyen grubu durdurmaya çalışan esnaf ve ev sahipleri göstericilerin sokaklarında gösteri yapmasını engelledi.

Göstericilerin başka sokaklarda gösteri yaptıkları ve sabaha kadar mahalle sakinlerinin sopalarla evlerinin ve arabalarının nöbetini tuttukları öğrenildi. (Mehmet Demir-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!