Advert
Advert
Advert

BELEDİYEDEN DEVASA KÜLTÜR EVİ

Şanlıurfa Haliliye İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Tekerli kırsal mahallesinde 320 metre kare kapalı alandan oluşan devasa bir kültür evin yapımında sona gelindi.

BELEDİYEDEN DEVASA KÜLTÜR EVİ
BELEDİYEDEN DEVASA KÜLTÜR EVİ

 

Geçtiğimiz haftalarda 19 kırsal mahallede kültür ve taziye evinin toplu temel atma törenini gerçekleştiren Haliliye Belediyesi Tekerli Mahallesi'nde ise kültür evinin yapımında sona geldi. Haliliye Belediyesi kırsal mahallelerde yapılan birçok alanda yaptığı çalışmalarla kırsal mahalleleri donatmaya devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Tekerli kırsal mahallesinde 320 metrekare kapalı alandan oluşan kültür ve taziye evi yapılıyor.

Taziye evinin yanı sıra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, mahallede bulunan camiinde halı ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Mahalle muhtarları ve vatandaşların müracaatları üzerine Haliliye Belediyesi Tespit Komisyonu tarafından tespit çalışması yapıldı ve halı temini yapıldı.

Söz konusu çalışmalarla ilgili açıklama yapan Tekerli Mahalle Muhtarı Aziz sakat “Fevzi Başkandan Allah razı olsun bizim öncelikle camimizin halısını iç kısmını dışını yaptı. Özellikle taziye evi olarak Haliliye ilçesinin en büyük taziye evini yaptı. 320 metre karelik ondan ve ekibinin tamamından Allah razı olsun” dedi.

Tekerli Mahallesi'nde kültür ve taziye evi'nin yapımına devam ediliyor. Kısa süre içinde tamamlanacak yapı, mahallelinin ihtiyaç duyduğu sosyal ortamın oluşmasına katkı sunarak, merkezdeki imkanların kırsal mahallelere taşınması adına büyük bir örnek olacak.

Şanlıurfa Haliliye İlçe Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Tekerli kırsal mahalle kültür evi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu