Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak

Tarımsal anlamda önemli bir potansiyele sahip ve Dünyanın en fazla pamuk üretilen ili olan Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak
Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacakGerçekleştirilecek fuarın organizasyonunu üstelenen şirketle görüş alış verişinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  GAP’ın merkezi ve Türkiye tarımının başkenti olan Şanlıurfa’da bu tip organizasyonların olmasının umut verici olduğunu söyledi.

Her şeyi devletten beklemek yerine özel sektör tarafından atılacak ciddi adımların, Şanlıurfa’nın ekonomisini canlandıracağını ve çıtayı yükselteceğini sözlerine ekleyen Başkan Kaya; “Tarihi neredeyse insanlık tarihiyle birlikte anılan Şanlıurfa, dünya tarımının önemli orijinlerinden biridir.” dedi.  

Makarnalık buğdayın gen merkezi olan Şanlıurfa’nın bağcılıkta da önemli bir yeri olduğunu belirten Kaya,  “Şanlıurfa bereketli hilal diye bilinen topraklardır. Meyve bahçeleriyle de Evliya Çelebi’nin hatıratına giren Şanlıurfa’dır. Şu anda da dünyanın en fazla pamuk yetiştirilen ili Şanlıurfa’dır.  Bu kadar önemli bir tarım potansiyeline sahip olan ilimizde böyle organizasyonların düzenlenmesi mevcut potansiyelimizi arttıracaktır.” diye konuştu.

Eski 11 Nisan Stadyumunun bulunduğu alanda yapılacak olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için özel stant kuracak olan firmalara stant teslim tarihi 22 Nisan’da, paket stant ile katılan firmalara stant teslim tarihi ise 23 Nisan tarihinde yapılacak. Fuar 24-27 Nisan tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu