Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak

Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak

Tarımsal anlamda önemli bir potansiyele sahip ve Dünyanın en fazla pamuk üretilen ili olan Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2014 Çarşamba 17:48
Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacakGerçekleştirilecek fuarın organizasyonunu üstelenen şirketle görüş alış verişinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  GAP’ın merkezi ve Türkiye tarımının başkenti olan Şanlıurfa’da bu tip organizasyonların olmasının umut verici olduğunu söyledi.

Her şeyi devletten beklemek yerine özel sektör tarafından atılacak ciddi adımların, Şanlıurfa’nın ekonomisini canlandıracağını ve çıtayı yükselteceğini sözlerine ekleyen Başkan Kaya; “Tarihi neredeyse insanlık tarihiyle birlikte anılan Şanlıurfa, dünya tarımının önemli orijinlerinden biridir.” dedi.  

Makarnalık buğdayın gen merkezi olan Şanlıurfa’nın bağcılıkta da önemli bir yeri olduğunu belirten Kaya,  “Şanlıurfa bereketli hilal diye bilinen topraklardır. Meyve bahçeleriyle de Evliya Çelebi’nin hatıratına giren Şanlıurfa’dır. Şu anda da dünyanın en fazla pamuk yetiştirilen ili Şanlıurfa’dır.  Bu kadar önemli bir tarım potansiyeline sahip olan ilimizde böyle organizasyonların düzenlenmesi mevcut potansiyelimizi arttıracaktır.” diye konuştu.

Eski 11 Nisan Stadyumunun bulunduğu alanda yapılacak olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için özel stant kuracak olan firmalara stant teslim tarihi 22 Nisan’da, paket stant ile katılan firmalara stant teslim tarihi ise 23 Nisan tarihinde yapılacak. Fuar 24-27 Nisan tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com