Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da İmam hatiler yarıştı

Şanlıurfa'da'daki genç hatipler minberde yarıştı. Anadolu İmam-Hatip Liseleri arasında düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesinde bulunan Hacı Sami Aksoy Camisinde sabah saatlerinde başladı.

Şanlıurfa'da  İmam hatiler yarıştı
Şanlıurfa'da  İmam hatiler yarıştı


Şanlıurfa İl müftülüğünden bir ekibin jüriliğini yaptığı yarışmaya, çeşitli okullardan 17 öğrenci velileri ile birlikte katıldı. Genç hatiplerin, daha önce hazırladıkları hutbeleri minbere çıkıp okumaları sırasında öğrenci velilerin heyecanlandıkları görüldü.

Yarışmanın Şanlıurfa Koordinatörlüğünü yapan, Davut Zeki Akpınar Anadolu İmam Hatip Lise Müdürü Kenan Kahraman, yarışma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa’da birinci olan öğrencinin 8 Nisan’da Kilis’te düzenlenecek olan bölge yarışmasına katılmaya hak kazanacağını söyleyen Kahraman, Kilis’te yapılacak yarışmada da bölge birincisi olan öğrenci 6 Mayıs’ta Türkiye finaline katılacağını belirtti.

Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Liselerinden 17 öğrencinin yarışmaya katıldığını söyleyen Kahraman," Bu güne kadar hutbe yarışmasının sadece il bazında yapılıyordu. Daha önce bölge ve Türkiye finali olmuyordu ama bu yıldan itibaren Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, Kur’an-ı Kerim okuma yarışması, Hafızlık yarışması, Ezan yarışmasını düzenlediği gibi bu yıl da hutbe yarışmasını hem, bölge finali hem de Türkiye finali gerçekleştirmiş olacağız." dedi. (Mustafa Gül-İLKHA)Şanlıurfa genç hatipler minberde yarıştı Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Liseleri Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!