Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden kınama

Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden kınama

Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden; Edessa TV kameramanı Naif Kaçmaz’ın Suriye sınırında yaşanan olayları görüntülemek maksadıyla gittiği Akçakale ilçesinde bir gurup tarafından saldırıya uğramasına kınama;

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2012 Cuma 23:33
Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden kınama


“Son 3 günden beri Akçakale’de, Suriye sınırındaki Tel Abyat kentinde meydana gelen olayları takip eden Edessa TV’den gazeteci-kameraman arkadaşımız Naif Kaçmaz, çekim yapmasını engelleyen 15-20 kişilik bir gurubun saldırısına uğramıştır.
Türkiye sınırları içerisinde bulunan alanda bulunan diğer gazeteciler, sözkonusu gurubun müdahalesi üzerine olay yerinden ayrılırken Naif Kaçmaz arkadaşımız, aracının arıza yapması nedeniyle sınır kapısı önünden uzaklaşamamış; 15 – 20 kişilik gurup, arkadaşımıza saldırarak tekme tokat dövmüşlerdir.
Vücudunun birçok yerinden darbe alan arkadaşımızın yüzünün de tekmelenmesi nedeniyle yüzünün sol tarafından ve sol gözünde morarmalar meydana gelmiştir.
Darp olayının meydana geldiği esnada orada bulunan yetkililerin olaya seyirci kaldıkları görülmüştür. Arkadaşımız da oradan uzaklaştıktan sonra Hastaneye giderek tedavi olmuş ve rapor almıştır. Ayrıca savcılığa müracaat ederek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.
Kardeşimiz Naif Kaçmaz’a geçmiş olsun ve acil şifa dileğinde bulunuyoruz.
Sınırda olayları takip eden gazeteci arkadaşlarımıza da ateş hattında bulunduklarını ve görevlerini yaparken dikkatli olmalarını hatırlatıyoruz.
Naif Kaçmaz kardeşimizin şahsında, basına yönelik bu vahşi saldırıyı lanetliyoruz. Türkiye sınırları içerisinde meydana gelen bu çirkin olaya seyirci kalan yetkilileri de kınıyoruz.
Yargı makamından sorumlular hakkında gerekli takibatın yapılmasını, Akçakale’deki yetkililerden de alanda görev yapan basın mensuplarının can güvenliği ve görevlerini yapabilmeleri için gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Veysel POLAT
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com