Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa Fen Lisesi'nden Büyük Başarı

Şanlıurfa Fen Lisesi'nden Büyük Başarı
Şanlıurfa Fen Lisesi'nden Büyük Başarı

Bu projelerden üç tanesi ise büyük bir başarı göstererek bölge finallerinde sergilenmek üzere kabul edildi.

Şanlıurfa Fen Lisesi Müdürü Nihat Gürkan, yaptığı açıklamada; TÜBİTAK'ın her yıl düzenlemiş olduğu Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasına okullarının kuruluşundan itibaren her yıl katıldığını, okulun Fen Lisesi Yönetmeliğinin 6. maddesinde yer alan amaçlar doğrultusunda bu tür bilimsel yarışmalara katılmayı ilke edindiğini ifade etti.

Şanlıurfa Fen Lisesi, Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasına bu yıl Biyoloji dalında; "Çok sık kullanılan bitki çaylarındaki katyonların kantitatif ve Sağlık yönünden karşılaştırılması", "Toprağın tuzluluk oranı ve Domates ve Biber üretimi", Matematik Dalında; "3. boyut üzerindeki boyutlarda çizgi, kare ve küpü takip eden şekillerin ayrıt sayısı, üç nokta sayısı, yüzey sayısı ve boyutsal permütasyon", "Kafes Noktası (Analitik Düzlem), Sosyoloji Dalında; "Sosyo-Ekonomik hayata katkı olarak ahiliğin uzantısı sipahi pazarı esnafı", "Toplumsal dayanışmanın kalbi: Kirvelik", "Berdelin kadın hakları üzerindeki etkileri" ve Kimya Dalında; "Yağmur suyu tahlilleri", "Piyasada bulunan sabunların bakteriler üzerindeki etkisi" projeleri ile başvurdu.

22–26 Mart 2010 tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi tarafından Düzenlenecek olan yarışmaya bölgemizden toplam 279 proje başvururken, sergilenmeye layık görülen 77 projeden üçü Şanlıurfa Fen Lisesi'nden çıktı.

Malatya'ya davet edilen projeler ise; Öğretmen Cemal Yavuz'un rehberliğinde hazırlanan Ahmet Aydın ve B. Fatih Büyükkılıç'ın Biyoloji dalında; "Çok Sık Kullanılan Bitki Çaylarındaki Katyonların Kantitatif ve Sağlık Yönünden Karşılaştırılması" projesi, Öğretmen Abdulcelil Işık Rehberliğinde Bahadi Selim Budakin'in Matematik Dalında hazırladığı "3. Boyut Üzerindeki Boyutlarda Çizgi, Kare ve Küpü Takip Eden Şekillerin Ayrıt Sayısı, Üç Nokta Sayısı, Yüzey Sayısı ve Boyutsal Permütasyon" projesi ve Öğretmen M.Nur Karageçili rehberliğinde M.Emin Bozday ve Yusuf İriadam'ın hazırladığı Sosyoloji Dalında; "Sosyo-Ekonomik Hayata Katkı Olarak Ahiliğin Uzantısı Sipahi Pazarı Esnafı" projesi oldu.

Malatya'da yarışacak olan bu projeler Ankara'daki finallere katılmak için uğraş verecek.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı