Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Şanlıurfa Fen Lisesinden Bilim Şenliği

Şanlıurfa Fen Lisesinden Bilim Şenliği

Şanlıurfa Fen Lisesi bu yıl dördüncüsünü düzenlediği bilim şenliğini Urfa city alışveriş merkezinde açtı.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2012 Salı 17:30
Şanlıurfa Fen Lisesinden Bilim Şenliği

Sergide Zekâ oyunları ve gösteri deneylerinin sergilendiği Bilim Şenliğinde Fizik, Kimya, Biyoloji Matematik, Tarih, Edebiyat ve Yabancı Dil alanlarına ek olarak Hat Sanatı alanında yapılan çalışmalara yer verildi.
3 gün sürece açık olacak bilim şenliğinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet PALA yaptı.
Açılışa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala’ nın yanı sıra Milli Eğitim Müdür yardımcıları Halil Ömer Coşkun, Mehmet Sarmış, Okul Müdürü Nihat Gürkan, veliler ve öğrenciler katıldı.
Tek tek stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ve katılımcılar öğrencilerin yapmış oldukları projeler hakkında bilgiler aldılar.
Sergi ile ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet PALA, “Şanlıurfa Fen Lisesinin gerek TÜBİTAK yarışmalarında gerekse LGS sınavlarındaki üstün başarılarıyla Türkiye’de örnek olan okullardan biridir. Bugün burada belki de ülkemize yön verecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak bilim adamlarını yetiştirecektir. Gezdiğim stantlarda genç mucitlerin çalışmaları beni çok etkiledi. Bunları görünce geleceğimizin emin ellerde olduğunu bir kere daha farkına vardım. Herkesi kutluyorum.” dedi.
Daha sonra sergi ile ilgili görüşlerini dile getiren Okul Müdürü Nihat GÜRKAN ise  “Fen Lisesinin vizyonuna ve eğitim hayatının ruhuna uygun olarak bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Bilim şenliğinde Öğrencilerimiz projelerini Bilimi şenliğine dönüştürerek sergilemektedirler. Çarşamba akşamına kadar devam edecek şenliğe özellikle ilköğretim 2. kademe öğrencilerini ve tüm gençlerimizi davet ediyorum. Büyük emek sarf eden öğrencilerimi ve danışman öğretmenlerimi tebrik ediyorum.”dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com