Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Fen Lisesi'den Büyük Başarı

Şanlıurfa Fen Lisesi'den Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen Orta Öğrenim Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarının bu yıl 43.üncüsü düzenlendi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 11:51
Şanlıurfa Fen Lisesi'den Büyük Başarı
Malatya İlinde yapılan bölge yarışmasına, illerinde birinci olan projeler katıldı.

Malatya Bölge yarışmasında toplam 70 Proje yarışırken yarışmalar sonucunda Matematik alanında, Bölge Birincisi ve Sosyoloji alanında Bölge Üçüncüsü alan Şanlıurfa Fen Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara İlinde yapılacak olan Türkiye finallerinde ilimizi temsil edecek.

Şanlıurfa Fen Lisesi Müdürünü, Öğretmenlerini ve öğrencilerini makamında kabul eden Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış “Bu ve benzeri yarışmalar, öğrencilerimizi gelecekte daha büyük başarılara götüren adımlardır. Bu yarışmalar, çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni fikirler üretme yolunda teşvik edecektir. Ben bu öğrencilerimizi proje yarışmalarına hazırlayan başta okul Müdürümüz Nihat Gürkan Bey olmak üzere öğretmenlerimizi, ailelerimizi ve başarının sahibi öğrencilerimizi kutluyorum. Kendilerine Ankara’ da yapılacak olan Türkiye finallerinde başarılar diliyorum.” dedi.  

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Fen Lisesi Müdürü Uzm. Öğrt. Nihat Gürkan ise “Şanlıurfa artık TÜBİTAK yarışmalarına en fazla proje gönderen ikinci il durumundadır. Okulumuzu temsil eden iki projenin derece yapması hepimizin motivasyonunu arttırmış durumdadır. Öğrencilerimizin aynı başarıyı Ankara’daki Türkiye finallerinde de sergileyeceğine eminim. Ben de bu yarışmalarda emeği geçen danışman öğretmenlerime, öğrencilerime ve velilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Malatya bölge yarışmasına bu yıl Şanlıurfa olarak en çok proje gönderen illerin en başında yer alıyor.Şanlıurfa Fen Lisesinin almış oldukları ödüller

Matematik alanında, Şanlıurfa Fen Lisesi Bölge Birincisi

Sosyoloji alanında, Şanlıurfa Fen Lisesi Bölge Üçüncüsü
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com