Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Fen Lisesi Ankara'da TBMM'nin Düzenlediği Bilgi Yarışmasında Türkiye 3.'Sü Oldu

Şanlıurfa Fen Lisesi Ankara'da TBMM'nin Düzenlediği Bilgi Yarışmasında Türkiye 3.'Sü Oldu
Şanlıurfa Fen Lisesi Ankara'da TBMM'nin Düzenlediği Bilgi Yarışmasında Türkiye 3.'Sü Oldu


 

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Karabük'te yayın yapan Bizim Radyo Televizyon (BRTV) işbirliğince düzenlenen 78 ilden gelen liselerin katıldığı "Türkiye Liselerarası Bilgi Yarışması"nın finalinde Trabzon Yomra Fen lisesi birinci, Bingöl Fen Lisesi ikinci, Şanlıurfa Fen Lisesi üçüncü, Eskişehir Fen Lisesi de dördüncü oldu.


          Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen yarışmaya Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin,  yaptığı konuşmada, TBMM'nin seçimler nedeniyle, çalışmalarına ara verdiğini, bu arada da bilgi yarışmasının gündeme geldiğini belirtti.

             Şahin "Bu Meclisi gençlere açmak, meclisi tanımalarını sağlamak için çalışmalar yapıyorduk. Bu çalışmaların en anlamlısı da bu oldu. 23 Nisan 1920'de açılan bu meclis, çocuklara armağan edildi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını da, yine aynı coşkuyla kutlarız. Gelecek, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarındadır. Gelecek, onları en iyi şekilde yetiştirmemize bağlıdır. Yarışmaya katılan tüm liselerimizi ve gençlerimizi yürekten tebrik ediyorum." diye konuştu.

 

78 il arasından, ilk 4'e kalmanın oldukça önemli olduğunu vurgulayan Şahin, bu bilgi yarışmasının 81 ilin katılımıyla gelecekte de devam etmesi gerektiğini kaydetti.


            Şahin, organizasyonu düşünen, uygulayan Bizim Radyo Televizyon'una (BRTV), Milli Eğitim Bakanlığı'na, Açı Dershanelerine ve katkısı olan herkese teşekkürlerini sundu.

 

BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya ise şöyle konuştu" Türkiye'nin dört bir yanından gelen ve bu kutsal çatı altında buluşmuş olan öğrencilerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada tarihi bir ana tanıklık ettik. TRT'nin siyah beyaz olduğu dönemde bilgi yarışmaları vardı. Bizde yedi yıldır bilgi yarışmaları yapıyoruz. Yaptığımız bu bilgi yarışmalarını Türkiye'ye yaymak istedik. Bu yılki yarışmayı 78 ilin temsilcisi öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdik. Desteklerinden dolayı TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e, TRT'ye ve herkese teşekkür ederiz."

 

Açı Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ulusal ise, Açı Yayınları olarak bu yarışmada lojistik desteği sağlamaya çalıştıklarını, yarışmadaki jürinin de Açı Yayınlarının seçkin üyelerinden oluştuğunu belirtti.

 

Ulusal, yarışmanın TBMM çatısı altında gerçekleşmesine imkân sağlayan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e teşekkür etti.

 

Yarışmanın sonunda, dördüncü olan Eskişehir ilini temsil eden öğrencilere, ödüllerini Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, üçüncü olan Şanlıurfa ilini temsil eden öğrencilere, ödüllerini Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, ikinci olan Bingöl ilini temsil eden öğrencilere, ödüllerini Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, birinci olan Trabzon ilini temsil eden öğrencilere ise, ödüllerini TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin verdi. 

 

Ödül töreninin ardından Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, yarışmada 3. olan Şanlıurfa Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile okul yönetimini tebrik etti. Vali Okutan, okula bundan sonraki yarışmalarda başarılar diledi.

 

 

 

Şanlıurfa’da Coşku

Şanlıurfa Fen Lisesinin Şanlıurfa adına kazanmış olduğu bu başarı başta okul öğrencileri, öğretmenleri, personeli Milli Eğitim camiası ve Şanlıurfa halkını sevince boğmuştur. Okul müdürü Nihat Gürkan Ankara’dan dönünce okulda bu sevinci öğretmen, öğrenci ve personelle paylaşarak, bu başarıda okul idaresinden personele kadar herkesin katkısı olduğunu ifade etti. Bu türlü sevinçlere alışık olan okulumuzun böyle mutlu günlerin katlanarak artacağına inancının tam olduğunu söyleyen Gürkan, TBMM 3.’lük kupası ve plaketini okul bilgi yarışma takımına takdim etti.  Okul Müdürü Nihat Gürkan öğrencilerden üniversite sınavlarında da aynı şekilde Türkiye birincilikleri beklediğini ifade ederek öğrencilere başarılar diledi. 

www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!