Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa, Evrensel Dostluğa Hazırlanıyor

Şanlıurfa, “VII. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları” kapsamında, dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını Şanlıurfa’da ağırlamak için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Şanlıurfa, Evrensel Dostluğa Hazırlanıyor
Şanlıurfa, Evrensel Dostluğa HazırlanıyorBu yıl “Sözümüz Evrensel Dostluğa” sloganıyla yola çıkan buluşmalarla, yardım kuruluşları ve iyilik hareketlerini bir araya getirip, Şanlıurfa’nın uluslararası anlamda yardım severlik ve dayanışmanın en bilinir adresi olması hedeflenmektedir.
İnsanlığı, İbrahim Peygamber’in gönül genişliği, misafirperverliği, paylaşım anlayışı, yardımseverliği, bereketi ve engin insan sevgisi etrafından buluşturacak; 4 bin yıl öncesinden günümüze açtığı yoldan, onun ayak izlerini takip ederek, doğduğu yer olan Şanlıurfa’dan başlayıp dünyaya ulaşacak, ülkeler arası köprüler kuracak bir insanlık ve iyilik hareketi olarak Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları başlatılmıştır.
Buluşmalarla, dünyanın dört bir yanından gelen yerli ve yabancı konuklar, Şanlıurfa’nın sembollerinden biri olan ve semavi dinlerin, peygamberlerin atası İbrahim Peygamber’in mesajları doğrultusunda bir araya getirilecek. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarının amaçlarının başında; yardımlaşma ve dayanışma teması üzerine yoğunlaşarak farklı kültürlerin, farklı ulusların ve semavi dinlerin mensuplarının dostluk, kardeşlik ve barışa bir köprü vazifesi görmesi yer almaktadır.
04 – 05 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan buluşmalar ile kültürel, sanatsal ve turistik hedeflerin yanında bilimsel ve felsefi açıdan önemli açılımlar hedeflenmektedir. Her yıl düzenlenen uluslararası paneller ile yardımlaşma konusu birçok yönleri ve sorunları ile ele alınmakta olup, ortak çözüm önerileri geliştirilmekte ve kriterler belirlenmeye çalışılmaktadır. Yine buluşmalar kapsamında yardımlaşma ve dayanışma alanında projeler hayata geçirilip, projeler arasında bir yarışma düzenlenmekte ve başarılı projelere “İyilik Ödülleri” verilmektedir.
Toplam üç gün sürecek olan etkinlikler kapsamında kültürel sanatsal ve bilimsel aktiviteler düzenlenip, Şanlıurfa’nın temel değerleri; karakteristik özellikleri konuklar ile paylaşılacaktır. Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin tanıtımını da amaçlayan Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında yerli ve yabancı konuklar, Şanlıurfa misafirperverliği ile ağırlanacaktır.
Şanlıurfa Valiliği’nin ev sahipliği ve koordinesinde düzenlenen VII. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları, Başbakanlık Tanıtma Fonu,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık TİKA, Şanlıurfa Belediyesi, GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa İl Özel İdaresi, ŞURKAV, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Namet, Tasca ile Ayışığım Derneğinin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne