Advert
Advert
Advert

Urfa'da Faizsiz Krediye talep patlaması

Şanlıurfa esnafı Hükümetin Esnaf ve Sanatkarlara verdiği 30.000 TL faizsiz krediye hücüm etti. Gap Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı İsmail Karacabey Hükümetin Esnaf ve Sanatkarlara verdiği 30.000 TL faizsiz kredilere talebin oldukça fazla olduğu belirtildi.

Urfa'da Faizsiz Krediye talep patlaması
Urfa'da Faizsiz Krediye talep patlaması

 

Bu konu önceki gün Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim kurulunun Gap Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatiflerinin toplantısında ele alındı.

Konu hakkında görüşlerini açıklayan Gap Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı İsmail Karacabey "Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun'a ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Hükümetimizin vermeye başladığı 30.000 TL faizsiz kredi için talep hayli fazladır. Plasman eksikliğinden dolayı talepleri karşılamakta zorluk çekiyoruz. Bu konuda Ankara ile görüşmelerimiz devam ediyor, bir an önce plasman çıkartarak üyelerimizin taleplerini yerine getirmenin gayretleri içindeyiz" dedi.

Toplantıya başkan yardımcıları M.Sabri Hanaz, Ahmet Oyan ve Hamut Kırboğa ile birlikte katılan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Odası Başkanı Mehmet Altun "Geçtiğimiz günlerde Gap Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifinin çok güzel bir genel kurul yapıldı. Kurulduğu günden beri başarılı hizmetler veren Sayın İsmail Karacabey ve ekibini yeniden seçildikleri için kutluyoruz. İnşaallah gelecekte daha da başarılı hizmetler vereceğine de inanıyoruz. Son dönemlerde talep yoğunluğu üzerine plasman yokluğundan dolayı üyelerimizin talep ettiği 30.000 TL faizsiz krediyi alamadıkları veya geç aldıkları için üyelerimizin sıkıntıları vardı, ayrıca bazı üyelerimiz kefil bulamama konusunda ve ipotek bulamama konusunda sıkıntıları vardı bu sıkıntıları sayın başkanımıza ilettik. Bu konuda çalışmalarının olduğunu bize belirttiler yakın zamanda çözüleceğine inanıyoruz. Biz Tekrar yeni seçilen başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz" dedi .

Şanlıurfa esnaf Hükümet Esnaf Sanatkar faizsiz kredi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu