Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Şanlıurfa En mutsuz il sıralamasında 3'uncu

Şanlıurfa En mutsuz il sıralamasında 3'uncu

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 22:43
Şanlıurfa En mutsuz il sıralamasında 3'uncu

Türkiye’yi 26 bölgeye ayırarak bölge ve illerin “hoşnutsuzluk düzeyleri”ni ortaya çıkarıldı.

buna göre Şanlıurfa en mutsuz iller sıralamasında Diyarbakır ile beraber 3.lüğü payşaltı.

Çalışmada “iktisadi hoşnutsuzluk” göstergeleri olarak, işsizlik veenflasyonoranları temel alındı. “Sosyal hoşnutsuzluk” kriterleri olarak göç hızı, boşanma ve intihar oranları, 10 bin kişiye düşen suç oranları,teröreylemleri ile 2007 ve 2010’da yapılan referandumlara katılım oranları dikkate alındı.

OTOYOL MUTLU ETTİ

Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Kastamonu, Çankırı ve Sinop daha önceki çalışmalarda “mutsuzlar” arasındaydı. Uzmanlar, bu illerin “mutlular” bölümüne geçmesini, artan yatırımlar ve Karadeniz Otoyolu’na bağlıyor.

İstanbul: Param var ama çok mutsuzum

İstanbul, gelişmişlik potansiyeli, gücü ve seviyesine rağmen listenin “mutsuzlar” bölümünde yer alıyor. Uzmanlar bunu, “ekonomik güç” ile “yaşam memnuniyeti” arasındaki bağın zayıflığına bağlıyor. Buna gerekçe olarak da hayat pahalılığı, ulaşım gösteriliyor. İstanbullunun trafikte yitirdiği zamanın maliyeti yılda 7 milyar.

Habertürk

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com