Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa Emniyetinden Zaman Gazetesine Suruç yalanlaması

Şanlıurfa Emniyetinden Zaman Gazetesine Suruç yalanlaması

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklama ile Zaman gazetesinin Suruç haberini yalanladı.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2015 Çarşamba 17:28
Şanlıurfa Emniyetinden Zaman Gazetesine Suruç yalanlaması
Haberin gerçek dışı olduğu vurgulanan açıklamada: "04.08.2015 tarihinde zaman.com.tr isimli internet sitesinde ve zaman gazetesinde yayımlanan "Işid Suruç Katliamından 15 gün keşif yapmış" başlıklı haberin içeriğinde kamuoyunu yanıltmaya yönelik yanlış, maksatlı belli bir amaca hizmet ettiği açıkça anlaşılan bilgilerin yayınlandığı görülmesi üzere açıklama yapılması gereği duyulmuştur.
Söz konusu şahıslar 26.07.2015 günü saat:15.00 sıralarında İlimiz Yenişehir Polis Merkezi Amirliği hizmet binasının fotoğraflarını çekerken Polis Merkezinde nöbet tutan memurun dikkati sayesinde yakalanmıştır.
Görevli memurumuz haberin içeriğinde bahsedildiği gibi tasfiye edilmiş terör uzmanı değildir. Kendisi meslek hayatı boyunca Terörle Mücadele birimlerinde görev almamıştır.
Yapılan tahkikatta gözaltına alınan şahısların Suruç patlaması ile bir bağlantıları tespit edilememiştir.
Yabancı İstihbarat örgütleri ile bağlantılı olduklarını ifadelerinde beyan eden Suriye uyruklu 2 şahıs 30.07.2015 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmuştur
Söz konusu olayın basından gizlendiği ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Yakalanan şahıslar ve faaliyetleri ile ilgili tüm kurum, kuruluşlar ve şahıslar anında bilgilendirilmiştir.
Basına ve Kamuoyuna Saygıyla duyurulur" denildi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com