Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Emniyetinden IŞİD açıklaması

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamayla, IŞİD'in üst düzey sorumlularından birinin Şanlıurfa'daki hastanede tedavi edildiği haberlerini yalanladı.

Şanlıurfa Emniyetinden IŞİD açıklaması
Şanlıurfa Emniyetinden IŞİD açıklaması

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, basında çıkan çıkan ‘Bağdadi'nin Sağ kolu Urfa'da tedavi edildi’ başlığı ile ‘Geçen ay Rakka'ya yapılan ABD bombardımanında sol bacağı kopan, IŞİD'in tepe isimlerinden Ahmet El H.'nin Türkiye'de tedavi edildiği belirlendi" haberleri ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada IŞİD sorumlusunun Şanlıurfa’daki hastanede tedavi edildiği asılsız olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, son dönemde Şanlıurfa’da IŞİD militanlarının olduğu, devlet eli ile hastanelerde tedavi edildiği yönünde, çeşitli basın ve yayın organlarında kaynağı belli olmayan ancak, tahmin edilen mesnetsiz haberlerin yapıldığı belirtilerek,  ”Amacı belli grupların ortaya attığı provakatif ve asılsız bu iddialar büyük bir sorumsuzluk örneği olup, ulusal güvenlik ve vatandaşın selameti konularının bu şekilde istismarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği açıktır.” denildi.

Ahmet El H. isimli şahsın Şanlıurfa’daki hastanelerde tedavi görmediği ifade edilen açıklamada daha sonra  “Hastanelerimize intikal eden tüm yaralı şahıslarla ilgili olarak gerekli çalışmalar gizlilik ve hassasiyet içerisinde yürütülmektedir. Bu gayri ciddi haberlerin belli bir kesim tarafından maksatlı olarak istihbarat birimleri ve güvenlik güçlerinin imajını zedelemek ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini uluslararası platformlarda zor durumda bırakmak için yapılıyor.” İfadelerine yer verildi.  (İLKHA)


Şanlıurfa Emniyeti IŞİD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!