Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Emniyetinden gazeteciye "darp" açıklaması

Şanlıurfa Emniyetinden gazeteciye "darp" açıklaması

Şanlıurfa Emniyetinden darp edilen Kanalurfa Muhabiri Yusuf Onur ÖZER ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2014 Cuma 12:42
Şanlıurfa Emniyetinden gazeteciye
İşye yazılı aolark yapılan o açıklama; 04 ile 06.02.2014 tarihleri arasında bazı İnternet haber sitelerinde ve Yerel TV kanalında Polis tarafından Şanlıurfa’da bir Muhabirinin darp edildiği iddia edilmiştir. İddia edilen haber konusu olayla ile ilgili olarak yapılan incelemede;

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne bağlı görevliler halkımızın Huzur ve Güvenliği sağlamak amacıyla zaman mefhumu gözetmeksizin, özveriyle görev yapmaktadır.

Bu kapsamda 04.02.2014 günü saat:08.30 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yunus Motorize ekipleri Bamya suyu Mahallesinde motorize devriye görevi yaparken, daha önce haklarında 5607 SKM (Sigara Kaçakçılığı) suçundan adli işlem yapılan 2 şahsın fiziki ve taşlı saldırısına uğramıştır. Saldırı sonucunda bir motorize ekip görevlileri ile birlikte yere düşerek hafif şekilde yaralanmıştır. Şahıslar görevlilere hitaben ağır hakarette bulunarak küfür etmişler ve devamında çevre de bulunan yakınlarını ve esnafı tahrik ederek görevlilere saldırıda bulunmuşlardır.

Bu esnada saldırıya uğrayan görevli personel telsiz ile haber merkezinden takviye ekip talebinde bulunmuş, olay yerine takviye olarak gelen ekipler marifetiyle şüpheli şahıslar kademeli güç kullanılarak etkisiz hale getirilmiş ve yakalanmıştır.

Olay esnasında görevlilerce çevrede bulunan yoğun kalabalık uzaklaştırılmaya çalışıldığı sırada; elinde kamera bulunan ve görüntü almaya çalışan bir şahıs, polis ile vatandaşların arasında kalmıştır. Bahse konu şahıs olay yerindeki görevlilerce, çevre ve olay yeri güvenliğinin sağlanması, olay ile ilgili delillerin kaybolmasının önüne geçilmesi ve şahısın kendisinin zarar görmemesi için olay yerinden zarar görmeyeceği alana uzaklaştırılmıştır. Şahıs bu esnada görevlilere Basın Mensubu olduğunu iddia etmiş, kendisine basın mensuplarına verilen resmi Sarı Basın Kartı sorulduğunda ibraz edememiştir.

Daha sonra olay ile ilgili şüpheli şahıslar, haklarında adli işlem yapılmak üzere Sarayönü Polis Merkez Amirliğine intikal ettirilmiştir.

Aynı gün Kanalurfa Yayın Müdürü Ferhat ÖZER İl Emniyet Müdürlüğü makamına gelerek görevlilere sabah saatlerinde meydana gelen olay ile ilgili İl Emniyet Müdürü ile görüşmek istediğini belirtmiş, ancak İl Emniyet Müdürünün hizmet binası dışında olmasından dolayı İl Emniyet Müdürümüz ile görüşememiştir. İl Emniyet Müdürü makama intikalinden sonra kendisi ile görüşülmek üzere telefon ile aranmış, devamında Kanalurfa Binasına görevli gönderilerek İl Emniyet Müdürlüğüne davet edilmiş, ancak kendisi davete icap etmemiştir.

Daha sonra yerel internet haber sitesinde “Urfa’da Polis Muhabiri darp etti” başlıklı haberin yayınlandığı görülmüştür. Haber içeriğinde Kanalurfa Muhabiri Yusuf Onur ÖZER’in darp edildiği ve kamerasının zarar gördüğü iddia edilmiştir. Haberin internet haber sitesinden öğrenilmesi üzerine yapılan incelemede;

Yusuf Onur ÖZER isimli şahsın Adli birimlere kamerasının zarar gördüğüne veya darp edildiğine dair herhangi bir şikâyetinin olmadığı,

Kendisini Basın mensubu olarak tanıtan Yusuf Onur ÖZER’in Sarı Basın kartı bulunmadığı tespit edilmiştir.

Meydana gelen olaylarda Mağdur olduğunu iddia eden her vatandaşımızın Adli Mercilere ve Güvenlik Birimlerine şikâyet hakları mevcuttur.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak söz konusu haber ihbar kabul edilmiş ve konuyla ilgili Soruşturma başlatılarak, görevlilerimize yapılan sözlü hakaret ve iftira suçlarına karşı şikayet hakkımız saklı tutulmaktadır.


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında, Kamuoyunun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesi, vatandaşlarımızın ülkemizde ve diğer ülkelerde yaşananlar hakkında haberdar edilmesi, kısa zamanda, çok daha fazla kişiye ulaşılabilmesi amacıyla faaliyet gösteren Basın Medya Kuruluşları ve çalışanlarına destek vermekte ve yardımcı olmaktadır. Yürütülen çalışmalar aynı titizlikle ve hassasiyetle sürdürülecektir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com