Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa Eğitimcilerinden Köy Okullarına Yardım

Şanlıurfa Eğitimcilerinden Köy Okullarına Yardım

Şanlıurfalı Eğitimcilerden, Köy okullarındaki öğrencilere diş fırçası,diş macunu ve sabundan oluşan kişisel bakım ve temizlik ürünleri hediye edildi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 21:41
Şanlıurfa Eğitimcilerinden Köy Okullarına Yardım

Köylerde dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımıza diş macunu,diş fırçası ve sabundan oluşan temizlik ve bakım setini hediye ettiklerini söyleyen Şanlıurfa Eğitimciler Derneği başkanı Ahmet ÖZTÜRK, Çocuklarımıza ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak için böyle bir kampanya düzenlediklerini ve bu kampanyalarına çeşitli sponsorlar bularak bunları gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bugün itibariyle 10 okulumuza  toplam da 450 öğrencimize temizlik ve kişisel bakım ürünlerini dağıttık.Şu an itibariyle  okul olarak derneğimize başvuran ve sıraya konulan  birçok okulun olduğunu belirten Öztürk, kendilerine başvuran tüm okullara yardımda bulunma çabası içinde olacaklarını belirtti.

Kendilerinin derneği kurmakta ki amaçlarının,Şanlıurfa'nın öğrenci sayısı bakımından Türkiye'de 3.sırada oldugunu,Şanlıurfa'nın öğrenci sayısının bir çok ilin nüfusundan fazla oldugunu ama; yardımda bulanabilecek kişilerin az oldugunu söyleyen Öztürk,biz burda Ankarada,İstanbulda Türkiyenin dört bir tarafında bulunan hayırseverler  ile okullarımızı buluşturuyoruz.Biz sadece burda köprü görevi yapıyoruz.Herşey daha güzel bir urfa için ve eğitimde son sıralarda yer alan ilimizin eğitim altyapısını,donanım ihtiyaçlarının bir nebzede olsa hayırseverler vasıtasıyla giderilmesi için böyle bir yola çıktıklarını belirtti. 

Aynı zaman da ilerleyen günlerde  10 okulumuza,10 bilgisayar,10 Projeksiyon Cihazı ,5 Beyaz Tahta, Kırtasiye ve Temizlik malzemesi yardımında bulunulacağını söyledi.

Kendilerine ulaşan isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverinde öğrencilere dağıtılmak üzere 100 çift   çocuk ayyakkabısını bağışladığını söyleyen Öztürk, çocuklarımıza yardım elini uzatan herkesten Allah razı olsun,her zaman veren el alan elden üstündür dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com