Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa Egeli Gazetecilere Ev Sahipliği Yapıyor

Şanlıurfa Egeli Gazetecilere Ev Sahipliği Yapıyor

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2010 Çarşamba 21:40
Şanlıurfa Egeli Gazetecilere Ev Sahipliği Yapıyor


 

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün; yaygın ve yerel basının güçlendirilmesi görevi kapsamında medya mensuplarına yönelik yurdun çeşitli yerlerinde mesleki inceleme gezileri yaparak, eğitim ve deneyimlerinin artırılması, sosyal ve kültürel etkinliklerin tanıtılması, iller arasında basın alanında işbirliği ve koordinasyonun tesis edilerek, mesleki standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen program kapsamında İzmir, Muğla ve Manisalı gazeteciler Şanlıurfa’ya geldi.

 

 Program kapsamında Şanlıurfa’ya gelen gazeteciler, dün akşam Şanlıurfa’da görev yapan meslektaşları ile birlikte yerel gazeteciler ile kaynaşma ve sıra gecesine de katıldı.

 

Gecede, Şanlıurfa’da kurulu ve faaliyette bulunan Gazeteci Cemiyetlerinin başkanları ve Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi bir konuşma yaptı.

 

Burakgazi konuşmasında; Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın hoş geldiniz mesajını ileterek, “Sayın valimiz önceden planlanmış programları nedeniyle çok istemesine rağmen iştirak edemediler. Size kendisinin adına hoş geldiniz mesajını getirdiğini,

 

İlimiz, Ortadoğu pazarına yakınlığı, sahip olduğu otoyol ve uluslar arası havaalanı, tarımsal hammadde ürünlerine yakınlığı, iş gücü potansiyeli, huzurlu ortamı, iklim ve coğrafyası ile farklı sektörlerde her türlü yatırıma ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu,

 

Yaygın ve yerel basının güçlendirilmesi projesi kapsamında medya mensuplarına yönelik yurdun çeşitli yerlerinde mesleki inceleme gezileri yaparak, eğitim ve deneyimlerinin artırılması, sosyal ve kültürel etkinliklerin tanıtılması, iller arasında basın alanında işbirliği ve koordinasyonun tesis edilerek, mesleki standartların yükseltilmesi amacıyla siz değerli medya mensuplarının ilimize yaptığı ziyaret programın organize edilmesinde emeği geçen kişilere teşekkür ediyorum. Programın başarılı, verimli geçeceği umuduyla hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Gazetecilere Şanlıurfa Tanıtıldı

 

Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, buradaki meslektaşları ile bir araya gelme fırsatı bulan Egeli gazeteciler, bugün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Şanlıurfa’nın tanıtıldığı il brifingi İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü F.Cemal SOFUOĞLU tarafından sunuldu.

 

 Toplantının ardından İzmir, Manisa ve Muğla’dan gelen gazeteciler ve BYEGM İzmir Şube Müdürü Şanlıurfa’da bulunan Basın Hatıra Ormanı’na temsili olarak fidan diktiler. Daha sonra gazeteci heyeti Harran ve şehir turuna çıktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com