Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Şanlıurfa Doğası Okullarda!

Şanlıurfa Doğası Okullarda!

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2010 Pazar 14:19
Şanlıurfa Doğası Okullarda!

  Şanlıurfa bozkırlarının ve burada yaşayan çizgili sırtlan, çöl varanı gibi koruma öncelikli türlerin tanıtılması ve korunması için köy okullarında eğitimler verilmeye devam ediliyor.. Eğitimler gönüllü Doğa derneği eğitmenlerden oluşan beş kişilik eğitim ekibiyle düzenleniyor.

Urfa doğasının keşfedilmesi ve korunması için köylülerle beraber yürütülen çalışmada Urfa bozkırlarına özgü olan çizgili sırtlan, çöl varanı, Avrupa ölçeğinde ki canlı türleri gibi türlerin yaşama alanlarının belirlenmesi, bu türlerin yöre insanı tarafından daha çok tanınması ve korunması hedefleniyor.

Yapılan bu çalışmalar, Birecik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi ve Doğa Derneği ortaklığı, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteğiyle yürütülen Urfa Doğası Koruma Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.   Proje Koordinatörü Yusuf Özbey yaptığı açıklamada; Şanlıurfamız Avrupa ölçeğinde olmayan canlıları bünyesinde barındırmaktadır. 1 m boyunda dev kertenkelesi, Anadolunun son Çizgili Sırtlanları halen yaşamya devam etmektedir. Bu sebeple bizim görevimiz Şanlıurfalılar  olarak bu canlılara sahip çıkmaktır ve korumaktır dedi. Özbey, Doğa Derneği ve diğer kurumlarla ortaklaşa biz bunu köy okullarında eğitimlerle başladık. Şanlıurfadaki bütün büyüklerimizden bu konuda detsk istiyoruz dedi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com