Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa Diş Hastanesinde izdiham!

Toplamda 57 doktoru ile hizmet veren Şanlıurfa Ağız ve Diş Hastalıkları Merkezi kapasitesinin 4 katı hastayla izdiham görüntülerine sahne oluyor.. Günlük ortalama 600 hastaya bakılabilen Merkeze, hasta başvurusunun 1.700- 2.000 civarında olduğu belirtiliyor..

Şanlıurfa Diş Hastanesinde izdiham!
Şanlıurfa Diş Hastanesinde izdiham!

Şanlıurfa'nın hızla artan nüfusu sağlık hizmetlerinde izdiham ve aksamalara sebep oluyor.

Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip olan illerin başında gelen Şanlıurfa da ilçelerden gelen hastalarla beraber aşırı bir yığılma söz konusu oluyor.

Özellikle diş ve diş hastalıkları hususunda ilçelerde herhangi bir hastanenin olmaması ilçelerdeki hastaların da Şanlıurfa'ya gelmesine sebep oluyor.

Toplamda 57 doktoru ile hizmet veren Şanlıurfa Ağız ve Diş Hastalıkları Merkezi bu izdihamın en belirgin yaşandığı hastane. Aşırı hasta başvurusunun izdihama sebep olduğu hastanede bundan dolayı hasta ve görevliler arasında sık sık tartışmalar yaşanıyor.

Sıra almada sıkıntı yaşadıklarını belirten vatandaşlar hastanenin ve personelin yetersiz olduğunu söylediler. Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulunan vatandaşlar Şanlıurfa'ya biran önce daha büyük bir diş hastanesinin yapılmasını ve doktor sayısının artırılmasını istediler.

Çevre ilçelerden geldiklerini belirten bazı hasta ve hasta yakınları muayene olamadıkları zaman tekrar gelmelerinin kendileri için büyük bir külfet olduğunu belirterek yetkililerin bu konuya el atmalarını istedi.

Konu ilgili görüştüğümüz hastane yetkilileri Şanlıurfa merkez ve ilçelerden gelen hastalara hizmet vermekte olduklarını belirterek; günlük ortalama 600 hastaya baktıklarını, ama günlük hasta başvurusunun 1700- 2000 olduğunu belirterek, Doktorların ve yardımcı personelin fedakarca görev yaptıklarını ama vatandaşımızın randevu sistemini kullanmadığından veya kimi zaman randevusuna gelmediğinden veya geç geldiğinden dolayı sıkıntılar yaşandığını belirttiler.

Vatandaşların Diş Hastanesi ve 500 Yataklı Hastane yanındaki ek hastaneyi karıştırdıklarını da belirten yetkililer; bu karışıklığın da verdikleri hizmette aksamaya sebep olduğunu belirttiler.

İsa POLAT -  İshak POLAT / GapGündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar