Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa Çocuk Hastanesinin Kapasitesi Artırılıyor

Şanlıurfa Çocuk Hastanesinin Kapasitesi Artırılıyor

2013 yılının ilk Sağlık yatırımları toplantısı Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Eğitim Tesisleri toplantı salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2013 Çarşamba 20:40
Şanlıurfa Çocuk Hastanesinin Kapasitesi Artırılıyor

Toplantıya Vali Güvenç’in yanı sıra Vali yardımcısı Şaban Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran, İlçe kaymakamları ve Daire amirleri ve İl Sağlık Müdür Yardımcıları katıldı. Yaklaşık üç saat süren toplantıda 2012 yılında yapılan yatırımlar ve 2013 yılında yapılan olan yatırımlar ve çalışmalar masaya yatırıldı.

Vali Güvenç, toplantı öncesinde 112 komuta merkezinde incelemelerde bulundu. Güvenç’e İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Komuta merkezinde bulunan ve ambulans takip sistemini de inceleyen Vali Güvenç, çalışanlarla sohbet etti.

2013 Yatırımları toplantısının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, toplantının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek: “2012 yılında sağlık adına neler yaptık, 2013 yılında neler yapacağız, bunları değerlendireceğiz. Merkez ve ilçelerimizde Çevre ve Şehircilik müdürlüğümüz, Sağlık Bakanlığımızın değerli temsilcileri ve İl Özel idaresi ile birlikte ödeneklerle ilgili mevcut durumu tahlil edeceğiz” dedi.

“Sağlık, eğitimle birlikte birinci işlerimizden bir tanesidir” diyen Vali Güvenç,  yatak kapasitesi bakımından sorunların farkında olduklarını dile getirdi. Güvenç şöyle devam etti: “inşallah 2013 yılında Eyyübiye’de 400 yataklı hastane ihalemizi yaparak merkezde önemli bir rahatlık sağlayacağız. Viranşehir ve Siverek Devlet hastanelerimiz hizmete girdi. Ufak eksikliğimize rağmen önemli bir açıklığı kapattı diye düşünüyoruz. Diğer hususları da toplantıda kaymakam arkadaşlarımızla beraber hep beraber değerlendireceğiz”.

İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran ise, 2013 yılının ilk yatırım toplantısında Şanlıurfa’daki sağlık yatırımlarını konuşmak üzere toplandıklarını ifade ederek; “Kısa ve uzun vadedeki yatırımlarımızı bugün masaya yatıracağız, sağlık yatırımlarının uygulamasını yapacağız. Bununla ilgili gerekli kararlar alınacağına inanıyorum. Buraya kadar geldiğiniz için başta Sayın Valimizi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamaların ardından kentte yapımı devam eden ve yapılması planlanan sağlık yatırımlarının toplantıda ele alınırken, özellikle kış aylarında yoğunluğun yaşandığı Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni bir düzenleme yapılması kararı alındı.

Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Kapasitesi Artırılıyor

Toplantının ardından Vali Celalettin Güvenç ve beraberindekiler Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne geçerek burada inceleme yaptı. Vali Celalettin Güvenç, incelemenin ardından Hastane Yerleşkesinde bulunan Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nin, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan mevcut biriminin yanında yeni bir prefabrik yapının yapılarak oraya taşınacağını, Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nden boşalan alana da Çocuk Hastalıkları Hastanesinin idari birimleri ile polikliniklerinin taşınacağını söyledi. Ayrıca Vali Güvenç, yine hastane yerleşkesinde bulunan 1 Nolu Çocuk Servisinin üstüne de yeni bir prefabrik yapının inşa edilmesiyle 40 yataklı bir ek Çocuk Hastalıkları Servisinin de Şanlıurfa’ya geçici olarak hizmet vermeye başlayacağını belirterek, “Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanemize, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında ek yeni bir prefabrik bina yaparak oraya taşıyacağız. Oradan boşalan alana da Çocuk Hastalıkları Hastanemizin idari birimleri ile poliklinikleri taşınacak. Yine buradaki 1 Nolu Çocuk Servisinin üstüne de 40 yataklı ek prefabrik bir servis yapılacak. Yeni düzenlemelerle 325 yataklı olan Çocuk Hastalıkları Hastanemiz en az 450 yatak kapasitesine kavuşmuş olacak” dedi.

Öte yandan Vali Güvenç, söz konusu düzenlemelerin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com