Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Çin Fuarında Stand Açtı

Şanlıurfa Çin Fuarında Stand Açtı

Şanlıurfa, ilk kez Çin’de düzenlenen bir festival ve fuar kapsamında tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2013 Pazartesi 11:55
Şanlıurfa Çin Fuarında Stand AçtıŞanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile Şanlıurfa, Çin’de ilk kez tanıtıldı.

Son yıllarda geliştirilen iyi ilişkiler nedeniyle 2013 yılı Çin’de  “Türk Yılı” olarak kutlanıyor ve bu kapsamda; ülkelerin ve kültürlerinin karşılıklı tanıtılması ve bilinirliklerinin arttırılması için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  

Bu kapsamda yapılan etkinliklerden biri de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, PASİAD (Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Deneği) ve TÜÇSİAD (Türk Çin Sanayici İş Adamları Derneği) işbirliği ile gerçekleştiriliyor.  6-7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Şanghay'da düzenlenen "Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali ve Türk İhraç Ürünleri Fuar Etkinliği" çerçevesinde Türk kültür motifleri, yemekleri ve ihraç ürünleri Çinlilere sunuluyor ve tanıtılıyor.
Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları;  Ali Çiçek ve Mehmet Emin Aydın, Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak ve Uzman Halil Çakallı'nın katıldığı fuarda, Şanlıurfa 2 ayrı stantla yer alıyor. İllerin yer aldığı bölümde, Şanlıurfa "Göbeklitepe" temasıyla katılımcıların beğenisinde sunulurken, diğer stantta da Şanlıurfa'nın yatırım fırsatları ile Şanlıurfa'da firmaların ürettiği ve ihraç edilebilecek ürünler tanıtılıyor.
Türkiye'den Şanlıurfa dışında Ankara, İstanbul, Bursa, Konya, Denizli ve Eskişehir İlleri de fuara katılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com