Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Çiftçisinin sorunları masaya yatırıldı

Şanlıurfa Çiftçisinin sorunları masaya yatırıldı

Harran Üniversitesinin Katkılarıyla Progen Tohum GAB Araştırma Tarafından Düzenlenen Çalışta ile Şanlıurfa Çiftçisinin sorunları masaya yatırıldı. Şanlıurfa’da tarımın bugünü, Nasıl geliştirilebilir? İklime ve toprağa uygun bitki türleri? Çiftçinin sorunları? Arazilerin daha verimli hale getirilmesi vb sorulara ortak çözüm arandı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2016 Pazartesi 11:12
Şanlıurfa Çiftçisinin sorunları masaya yatırıldı


Şanlıurfa’da tarımın bugünü, Nasıl geliştirilebilir?
İklime ve toprağa uygun bitki türleri?
Çiftçinin sorunları?
Arazilerin daha verimli hale getirilmesi vb sorulara ortak çözüm arandı.

En dikkat çekici konu başlığı soya üretimi oldu. soya üretimi açısından yeterli kapasite ve ekolojik unsurlara sahip olmasına rağmen soya ihtiyacının %90’a yakın kısmını ithalat yolu ile karşılamaktadır. Bu nedenle soyanın yerel üretim kısmını arttırarak ithalat oranını düşürmeyi ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Önemli bir toplantıya ev sahipliği yapan Progen, başta Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali SARIIŞIK olmak üzere birçok yerel üst düzey katılımcılarla soya’nın neden gelişmediği, neler yapılabileceği ve Şanlıurfa’da ki soya üretimin son durumu hakkında fikir alış verişinde bulundular.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com