Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa CHP İl Başkanlığından rest çekerek istifa etti

Şanlıurfa CHP İl Başkanlığından rest çekerek istifa etti

CHP Şanlıurfa il Başkanı Ferhat Karataş, Ulusalcıların baskısı ve fikir anlaşmazlığı yüzünden CHP’den istifa etti.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2013 Perşembe 11:09
Şanlıurfa CHP İl Başkanlığından rest çekerek istifa etti

Şanlıurfa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ferhat Karataş, Merkez İlçeBaşkanı Adnan Öncel, Genel Merkezin ' Demokratikleşme çözüm sürecine karşı tavırları ile parti içerisinde yaşanan huzursuzluk nedeniyle görevinden istifa ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlık binasında düzenlenen toplantıda Merkez İlçeBaşkanı Adnan Öncel ve tüm teşkilatın görevinden istifa ettiğini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ferhat Karataş, ‘parti içerisinde bazı grupların yaptığı operasyon ve çatışmalar nedeniyle istifa ettiklerini belirtti.

Başkanlık döneminde siyasi yapısı gereği bir ideolojisinin olduğunu belirten Karataş, “Ben ideolojimden hiç sapma göstermeden mücadelemi parti içerisinde yürüttüm. Özellikle Kürt ve Çözüm süreci ile ilgili partim ile bazı farklılıklar oldu. Parti içerisinde bazı guruplarla farklılıklar ve çatışmalarımız oldu. Ama ben doğru yaptığıma inanıyorum. Parti içi hedef haline geldim. Parti içerisinde bulunan diğer bir grubun ve Urfa’daki uzantıları burada sorun yaratmaya başladı. Amaç benim siyasi tavrımla ilgiliydi. İdeolojik bir sindirme harekatı başlattılar” dedi. Parti Genel Merkezinin Ulusalcı kanadından yaklaşık 3 aydan bu yana parti içerisinde bir gurubun sindirme politikası ile karşı karşıya kaldıklarına değinen Karataş,'Bu gün gelinen noktada partinin içinde bulunduğu durum burada siyaset yapmamızın artık imkansız kılıyor. Tamamen bir operasyonla karşı karşıyayız. Ankara ve Urfa il örgütündeki grupların uzantılarının yaptığı bir operasyon var. Biz bunlara karşı bir cevap vermeyi de istifa yöntemi olarak seçiyoruz. 'dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com