Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa CHP İl Başkanı Ferhat Karataş oldu

Şanlıurfa CHP İl Başkanı Ferhat Karataş oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına Av. Ferhat Karataş seçildi.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2012 Cuma 08:47
Şanlıurfa CHP İl Başkanı Ferhat Karataş oldu

CHP İl Başkanı emekli Vali Halil Nimetoğlu'nun geçtiğimiz ay  görevinden istifa etmesi ile boşalan koltuğun sahibi bugün yönetim arasında yapılan seçimle belirlendi. Av. Ferhat Karataş ve İş adamı Aydın Paydaş İl Başkan adayı olarak 25 kişilik yönetimden destek istediler.

 

Akşam saatlerinde Parti binasında toplanan İl yönetimi kurulan sandığa İl Başkanlığı için oy kullandılar. 23 kişinin oy kullandığı seçimlerin ardınan Av. Ferhat  Karataş,13 oy alarak İl Başkanı seçildi. İl Başkan adaylarından İş adamı Aydın Paydaş ise 10 oy aldı.

 

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına seçilen Av. Ferhat Karataş, 2011 genel seçimlerinde partisinin 1.sıra Milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti.

 

İl Başkanlığına aday olan isimler arasında ismi geçen Yusuf Köse, Mehmet Özçelik, Av. Ferhat karataş lehine çekildikleri ve bu birleşmenin bizzat Şanlıurfa eski Milletvekili ve CHP eski genel saymanı Mahmut Yıldız'ın etkili olduğu öğrenildi. İl Başkanlığına aday olan İş adamı Aydın Paydaş, seçim öncesi yaşananları anlattı. Paydaş' bugün yapılan İl  Başkanlığı için 4 aday vardı. Parti içi demokrasi için bir zenginlikti, ancak yıllardır partinin üzerinde etkisi bulunan ve Partiyi dışarıdan yöneten eski Milletvekili mahmut Yıldız'ın baskısıyla Yusuf Köse ve Mehmet  Özçelik, Ferhat  Karataş arkadaşımızın lehine çekildi. Bu birleşmeye rağmen ben 10 oy aldım, yeni İl Başkanımız ise 13 oy aldı. ancak ben Partimin neferiyim, birlikte çalışmaya devam edeceğim, küskünlük , yeni seçilen İl Başkanımıza başarılar diliyorum, kendisine her türlü desteği vereceğim'dedi.

 

Öte yandan CHP İl Başkanlığına seçilen Av. Ferhat Karataş, en kısa süre içerisinde Partide görev dağılımı yapacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com