Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Cezaevi yangınında şok iddia

Şanlıurfa Cezaevi yangınında şok iddia

Şanlıurfa Cezaevi’nde 13 kişinin öldüğü yangından sağ kurtulanlar, ifadelerinde yangını çıkartan koğuş yöneticisi 3 kişinin de siyasi mahkumlarla ilişkili olduğunu belirterek “Önce yaktılar sonra da kurtarın diye bağırdılar” diye konuştular.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2012 Cumartesi 15:03
Şanlıurfa Cezaevi yangınında şok iddia
Şanlıurfa Cezaevi’nde banyoya girerek sağ kurtulan 5 kişiden biri savcıya “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi. Mahkum, olayın özellikle 3 kişinin öncülüğünde gerçekleştiğini kaydederek şunları anlattı: “...Suphi Köksal ile Fuat Yıldız üst katta aralarında Kürtçe konuştular. Ben Kürtçe bilmediğim için anlamadım. Daha sonra Abit Ayteki da üst kata çıktı. Fuat Yıldız ile Suphi Köksal koğuşu ateşe verip yakacaklarını söylediler. 21.30-22.00 sularında koğuştakilere yatakları aşağıya atın ateşe vereceğiz dediler. Yunus Eşkili de onlara katıldı. Yatakların tümü koğuşun üst katındaydı. Diğer hükümlü ve tutuklular üst kattaki yatakları aşağıya atıp üst üste giriş kapısının arkasına yığdılar.”

Koğuşu yakanlar üst kata kaçtılar

Koğuşu yöneten Fuat Yıldız, Suphi Köksal ve Yunus Eşkili’nin bunları yaktığını anlatan mahkum “Fuat, Yunus ve Suphi ile diğerleri yukarı kaçtı. Biz de 5 kişiyle aşağıda kaldık.  Yangın başladıktan sonra bağırıp yardım istemeye başladık” dedi. Yangın başladıktan sonra 3-5 dakika sonra gelen infaz koruma memurlarının geldiğini ifade eden mahkum, yangını başlatan 3 kişinin yan koğuşta bulunan siyasilerle ilişkili olduğunu kaydetti. Mahkum “Yan tarafımızda C-16 Koğuşunda siyasi hükümlü ve tutuklular bulunuyordu. Fuat Yıldız, Sinan Özalp, Suphi Köksal ve Yunus Eşkili yan koğuştaki siyasi hükümlü ve tutuklularla bağırarak Kürtçe konuşuyordu” dedi. 
Lütfi Kaplan / Star

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com