Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Cezaevi için bekleme salonu yapılacak

AK Parti Eyyübiye Ekim ayı ilçe Danışma Meclis toplantısında konuşan Eyyübiye Belediye Başkan Vekili Bahattin Demir belediye olarak cezaevine bekleme salonu yapılması kararını aldıklarını belirtti.

Şanlıurfa Cezaevi için bekleme salonu yapılacak
Şanlıurfa Cezaevi için bekleme salonu yapılacak

 

AK Parti Eyyübiye Ekim ayı danışma meclisi toplantısı, Hayati Harrani Kadın Destek ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ilçe danışma meclisi toplantısında Eyyübiye Belediyesinin cezaevine bekleme salonu yapması kararının açıklanması sevinçle karşılandı. Yıllardır cezaevinin zor şartlarından dem vuran vatandaşların Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ulaşması ve bu sorunu dile getirmesi üzerine Eyyübiye Belediyesi kolları sıvadı ve cezaevine bekleme salonu yapılması için karar belediye meclisince onaylandı.

Danışma meclisine, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Eyyübiye Belediye Başkan Vekili Bahattin Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, Kadın Kolları Başkanı Tuba Pişkin, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Dörtkardeş, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, Son günlerde ülkemizde ve ilimizde yapılan sokak eylemlerine değindi. Elgün, ‘’Bilindiği üzere son günlerin en sıcak gündemi Kobani’den gelen kardeşlerimiz. Şanlıurfalı kadir şinaslığını bu noktada çok güzel gösterdi. 200 bine yakın Suriye’li kardeşlerimiz Suruç’ta kısa bir süre içersinde Ülkemize girmiş oldular. başta Başbakanlık, Başbakan yardımcılarımız, Bakanlarımız Suriye’den gelen vatandaşlarımızın yanlarına geldiler, yanınızdayız dediler. Daha sonra özellikle Suruç’lu kardeşlerimiz bu konuda çok büyük bir özveride bulundular. Çünkü Suruç kadar, hatta Suruç’un Nüfusu kadar Suriye’liler Suruç üzerinde ülkemize gelmiştir. ‘’ Dedi.

Güncel konulara değinen AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Son dönemlerde belli grupların ülkenin dört bir tarafında provakatif eylemler yaptığını ama bunların hedefledikleri amaçlarına ulaşamayacağını ve bunlara fırsat verilmeyeceğini belirtti. Eğilmez, ‘’Bizler halkımızı fitneyle, fesatla, tarihle onları yanlışa sevk edenlerle bizler siyasi düzenimizi sürdüreceğiz. Belediyelerimiz olsun, Sivil toplum kuruluşlarımız olsun bunların hepsi ile her türlü yardımı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Açıksa şunu belirtmek isterim ki, Bugüne kadar yapılmadığı kadar yardımda bulunduk. Ama bunun karşılığında Eyyübiye Belediyemizin araçlarının çamları kırılıyor, araçlarına zarar veriliyor, taş atılıyor yanı bu zihniyeti anlamak mümkün değil. Eyyübiye Belediyemiz buradan kalkacak Suruç’taki kardeşlerimize yardım için gidecek ama birileri kalkacak araçlara zarar verecek. Bunların asıl amaçlarının ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.’’ Dedi.

Eyyübiye Belediye Başkan Vekili Bahattin Demir, göreve geldikleri günden itibaren Eyyübiye ilçesinin genelinde yürütülen belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Vekili Demir, ‘’Altyapı çalışmalardan, Kırsala yapılan hizmetlere kadar birçok alanda yürütülen çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi vererek "Her şey Eyyübiye halkımızın yaşamını kolaylaştırmak için. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Eyyübiye'yi yaşanabilir bir ilçe haline getiriyoruz. Eyyübiye bölgemizde bulunan Cezaevine gelen ziyaretçilerin daha rahat beklemesi için bekleme salonu yapılması için Belediye Meclisimizde karar aldık. Eyyübiye Belediyesi olarak bundan sonraki süreç içinde de çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edecek" dedi.

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü