Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Büyükşehir'den Eyyübiye ilçesine müjde

Şanlıurfa Büyükşehir'den Eyyübiye ilçesine müjde

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, düzensiz yapılaşmadan dolayı yıllardır yol sorunu yaşayan Eyyübiye'de 30 metrelik yeni bir bulvarın yapımı için kamulaştırılan evlerin yıkım çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 11:12
Şanlıurfa Büyükşehir'den Eyyübiye ilçesine müjdeEyyübiye İlçesi Selçuklu Mahallesinde 30 ev ve bir iş yerini yeni yol yapımı için kamulaştıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgede açacağı yol ile Eyyübiye Çevre Yolu arasındaki bağlantıyı sağlayacak.

Eyyübiye ilçesindeki vatandaşlara nefes aldıracak 30 metrelik yeni bulvarın yapım çalışmaları bölgedeki evlerin yıkımları tamamlandıktan sonra kısa sürede gerçekleştirilecek.

Başkan Nihat Çiftçi'nin üzerinde önemle durduğu yeni yollar ve yeni bulvar çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarıyla vatandaşların da memnuniyetini kazanıyor.

Kamulaştırması tamamlanan 30 ev ve bir iş yerinden boşaltılan 17 hanenin yıkım çalışmalarının startını veren Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yol yapım çalışmalarını değerlendiren vatandaşlar, bölgede yıllardır yaşanan yol probleminin çözüme kavuşturduğu için Başkan Nihat Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile kent genelinde değişim ve dönüşümün yaşandığını anlatan vatandaşlar, "Allah razı olsun önceden yollarımız yoktu. mahalle aralarında bir araç karşı yönden geldiği zaman diğer araç geçemiyordu. Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederiz" şeklinde konuştular

30 Yıllık şoför olduğunu söyleyen Abdullah Uzun, "Bölgede mevcutta bulunan 4 evim yıkılıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bizleri çağırıp görüştük. Farklı bir yerde parsel karşılığında anlaştık ve tapularımızı aldık.  Büyükşehir Belediyesi de burada 30 metrelik yol açmak için yıkım çalışmalarına başladı. Kim bir yol açarsa bunu takdirle karşılarım. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Bölge'de yol olmamasından dolayı çok büyük zorluk yaşadıklarını belirten Abdülhakim Kaya ise, " Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz, Yolumuz yoktu arabalarımızla geçiremiyorduk. Yollarımız olmadığı için İtfaiye ve Ambulans buralara gelemiyordu. Yeni yolun açılmasıyla birlikte sorunlarımız çözülecek" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com