Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir’den Dede ve Toruna Çanakkale Gezisi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Platikalar Bakanlığıyla yapılan Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında 65 yaş üstü vatandaşları Çanakkale geçilmez destanın yazıldığı şehitlikleri ziyaret etmesi amacıyla Çanakkale gezisini düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir’den Dede ve Toruna Çanakkale Gezisi
Şanlıurfa Büyükşehir’den Dede ve Toruna Çanakkale Gezisi admin
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Engelliler Şube Müdürlüğünce hazırlanan YADES (yaşlı destek programı) kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Çanakkale ve İstanbul gezisi programlarımız devam ediyor. Düzenlenen gezi programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ASPİM Daire Başkanı Ahmet Çeken eşlik etti.
 
Daha önce Çanakkale ve İstanbul gezme fırsatı bulamamış 65 yaş üstü vatandaşların öncelikle alındığı program olan YADES “Yeşeren Çınarlar Projesi” Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler yanı sıra evde sağlık hizmeti, gıda yardımı ve tadilat onarım çalışmalarını yürütülmektedir. YADES projesiyle Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa merkez ilçelerde 2000 haneye ulaşmış olup proje ofisinde kayıtları devam etmektedir.
 
İstanbul’da tarihi yerleri ve boğaz keyfi yapan çınarlarımız akşam doğru Çanakkale’ye geçerek geceyi Çanakkale’de konakladılar. Sabah feribotlarla tarihi yarımadaya geçen çınarlarımız, nine ve torunlar Çanakkale Şehitliği’ni ve tarihi yarımadayı gezme şansı bularak, ecdadımızın orada yazdığı destansı zafere yeniden yaşadılar.
 
Çanakkale’yi daha önce görmediğini belirten Yeşeren Çınarlar, Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin sağladığı imkanlardan dolayı tarifi anlatılmaz duyguları ecdat diyarında yaşadıklarını belirterek Başkan Çiftçi’ye ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.
 
 
Dede ve Toruna Çanakkale Gezisi Dede ve Torun Çanakkale Gezisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu