Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Büyükşehir Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Şanlıurfa Büyükşehir Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Baskani Nihat Çiftçi'nin Başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbeye karşı ortak tavır alarak, demokrasiye yönelik gerçekleştirilen darbe girişimini kınadı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 11:49
Şanlıurfa Büyükşehir Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.oturumunda demokrasi şehitleri için Fatiha okunurken, meclis üyeleri söz alarak ortak tavır gösterdi.

"ÜLKENİN İLERİYE GİTMESİ SİYASİ PARTİLER VE DEMOKRASİYLE MÜMKÜNDÜR"

Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Nihat Çiftçi, "15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminden dolayı Ülkemize, Milletimize ve Şanlıurfalı hemşerilerime geçmiş olsun temennisinde bulunuyorum" dedi.

"DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ"

Milleti, Siyasi partileri, STK'ları ve tüm seçilmişleri asil duruşundan dolayı kutlayan Başkan Nihat Çiftçi, "Darbe girişiminden sonra milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde demokrasiden yana sergilemiş olduğu davranış ve kararlılık takdire şayandır. Bir ülkenin ileriye gitmesi siyasi partiler ve demokrasiyle mümkündür. Anayasal düzenimizi kaldırmaya yönelik vahşice gerçekleştiren darbeyi kınıyoruz. Demokrasi yaralılarına geçmiş olsun dileklerimi iletirken, Demokrasi Şehitlerine de Allah'tan rahmet diliyorum. Şanlıurfalı hemşerilerimiz gerekeni yaparak meydanları boş bırakmamıştır. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" dedi

"DEMOKRASİDE İDAREYİ SAĞLAYAN SEÇİLMİŞLERDİR"

Halkın seçtiği seçilmişlere yapılan saldırıyı kınadıklarını sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, "15 Temmuz darbe girişiminden dolayı Türkiye'mizin iradesini taşıyan TBMM'sine düzenlenen bombalı saldırılardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi olarak bugünü açılış ve kapanış olarak geçiriyoruz. Demokrasilerde idareyi sağlayan seçilmişlerdir. Halkımız yetkiyi onlara vermiş durumdadır. Buna yönelik gerçekleştirilen tüm hareketleri tekrar kınadığımızı belirtiyorum. Direnç gösteren tüm halkımızı tekrar kutluyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Çiftçi'nin konuşmasından sonra meclis üyeleri birer konuşma yaparak, darbe girişimini kınadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com