Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa Büyükşehir İşçilerle toplu sözleşme imzaladı

Şanlıurfa Büyükşehir İşçilerle toplu sözleşme imzaladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz ile Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde mutabakata varıldı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2015 Cuma 00:17
Şanlıurfa Büyükşehir İşçilerle toplu sözleşme imzaladı

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi gereği her işçinin günlük yevmiyelerine seyyanen 9 TL  zam yapıldı. Ayrıca ikramiyelerde dâhil edildi.

 

Toplam ikramiye bazında 97 yevmiye ikramiyeye 9 TL ücret zammı yapıldı. Aylık 38 yevmiye maaş ve ikramiye birlikte ödenmektedir. Ortalama % 12.08 oranında artış yapılarak 38X9=342,00 TL kişi başı aylık zam yapılmıştır. Buna ayrıca en düşük yevmiye alan işçi ile en yüksek yevmiye alan işçi personel arasında sosyal adalet sağlanmıştır. En düşük yevmiye ile çalışan işçi 38,60 TL yevmiye almaktaydı.

Yapılan zamlar ile günlük (9 TL seyyanen ve kıdem zammı) 3 yılın sonunda 67,76 TL’ye ulaşmıştır. En düşük yevmiye ile çalışan işçiye verilmiş olan 3 yılın yüzdelik artışı % 70’e tekabül etmektedir. En yüksek yevmiye alan işçi 142,00 TL almaktaydı. 3 yılın sonunda (9 TL seyyanen ve kıdem zammı) dâhil 180,00 TL’ye ulaşmıştır. Bu zamların toplamı 3 yılın sonunda % 27’ye tekabül etmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal adaleti sağlamak adına yapmış olduğu toplu iş sözleşmesiyle tarihinin en güzel sosyal adaletini sağlayan toplu iş sözleşmesi gerçekleşmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com