Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden DEDAŞ'a yalanlama

Şanlıurfa'da yaşanan elektrik kesintilerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün izinsiz kazı çalışmasına bağlayan DEDAŞ'a Büyükşehir Belediyesinden yalanlama geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden DEDAŞ'a yalanlama
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden DEDAŞ'a yalanlama admin

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada: "Şanlıurfa'da yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün alt yapı çalışmalarıyla herhangi bir alakası bulunmamaktadır.

 

Büyükşehir Belediyesi kendi uhdesinde olan konularda ve çalışmalarda vatandaşımıza zamanında her türlü bilgiyi ve hizmeti alabilmesi için sorumluluğunu eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

 

Hemen hemen her ilçede ve mahallede yapılan elektrik kesintileri vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Elektrik kesintilerine bağlı olarak içme suyu temini pompajla sağlandığı için su sistemimizi olumsuz etkilemektedir. Yetkili ve ilgili kurumların konuyu ivedilikle çözüme kavuşturması gerekmektedir. " denildi. 

DEDAŞ KESİNTİLERİ BAKIN NEYE BAĞLAMIŞTI

Son olarak Şanlıuraf’nın merkez Karaköprü ilçesine bağlı Seyrantepe (Maşuk) Mahallesinde ŞUSKİ için yapılan kazı sırasında, iş makinelerinden biri yeraltından geçen iletim hattını patlattı.

Yaşanan olay sonrası Seyrantepe ve Akpiyar Mahallelerinde enerji kesintisi yaşanırken, Dicle Elektrik ekipleri, kesinti yaşanan yerlere gerekli onarım yapılıncaya kadar geçici olarak ring şebekelerinden elektrik vermek zorunda kaldılar. Hasar gören kabloların yeniden devreye alınması için Dicle Elektrik onarım ekipleri çalışmalara başladı. 

DEDAŞ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü