Advert
Advert
Advert

Hilvan'da Yoğun Çalışma

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hilvan'da yapımı sürdürülen Prestij Cadde uygulamasında sona gelindi. İlçe Genelinde 100 yıllık alt yapı sorunu çözen Büyükşehir Belediyesi, caddede asfalt çalışması başlattı.

Hilvan'da Yoğun Çalışma
Hilvan'da Yoğun Çalışma


Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde de alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturmak ve geleceği esas alan hizmetleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin Hilvan'daki asfalt çalışmaları sürüyor.
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü'nün (ŞUSKİ) alt yapıda çalışmalarını tamamlamasının ardından ilk olarak Bozanbey caddesi ile başlayan asfalt serimi diğer bölgelerde de devam ediyor.
HİLVAN'DA ALT YAPI SİLBAŞTAN
Tüm ilçelerde olduğu gibi Hilvan'da da '100 Yıllık Altyapı Sorunlarına Çözüm' hedefi ile çözümler üreten ŞUSKİ, ilçe merkezinde yapılan çalışmalar kapsamında halk sağlığını tehdit eden asbest boruları değiştirerek yerine hem daha dayanıklı hem de halk sağlığı açısından daha kullanılabilir olan polietilen borular serdi. Revize edilen içme suyu hat uzunluğunun ise toplamda 3 bin 600 metreyi aştı.
Ayrıca yine aynı caddede bahar ve kış aylarında yoğun yaşanan su baskınlarının önüne geçilebilmesi için başlatılan yağmur suyu şebeke hattı döşeme çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalar kapsamında ise farklı çaplarda bin 500 metre yağmur suyu şebeke hattı döşendi.
HİLVANLILARDAN BÜYÜKŞEHİR'E TAM NOT
Hilvan'daki asfaltlama çalışmalarının sürdüğü bölgelerin kısa bir sürede tamamlanması hedeflenirken, vatandaşlar hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin Hilvan'a yönelik ilgisinin kendilerini sevindirdiğini sözlerine ekleyen Hilvanlılar, "Alt yapıda kullanılan malzemeleri bizzat gördük. Ardından asfaltlama başladı. HNilvan'ın sorunları artık tarih oluyor. Bunların yan sıra Başkanımız Nihat Çiftçi de Hilvan'a büyük önem veriyor. Kendisine ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

hilvanda yğun çalışma hilvan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti