Advert
Advert
Advert

Urfa'da onbinlerce gül dikiliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kentin farklı noktalarına gül, mevsimlik çiçek, ağaç, süs bitkisi dikimi ile yeşil alan çalışmaları yapıyor. Başlatılan çalışmalar kapsamında kent merkezi ve ilçelerde bulunan orta refüj ve ana arterlerde uzun ömürlü olmasından dolayı 63 bin adet gül dikimi gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'ya estetik bir görünüm kazandırıyor.

Urfa'da onbinlerce gül dikiliyor
Urfa'da onbinlerce gül dikiliyor

 

Abide kavşağında sürdürülen gül dikimi çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerle birlikte gül dikimi gerçekleştiren Başkan Çiftçi, güllerin Şanlıurfa'ya güzellik katacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil alanları önemsediklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımız bahar ayını dikkate alarak ağaç dikimi için yoğun bir çalışmaya girdi. Şuan ekiplerimiz yaklaşık 10 yerde aynı anda gül dikimine başladı. 63 bin gül dikimi olacak. Mevsime göre bitki dikilir fakat Peygamberler şehri olarak 4 mevsim açan gülün şehrimize farklı güzellikler katacağınızı düşünüyorum. Çevre koruma Daire Başkanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Şanlıurfa'nın orta refüjlerini, yan refüjlerini, göbek başlarını, çevre yolunu ve abide kavşağında bu işlemi yapacağız. Şuan Abide kavşağında, Diyarbakır yolunda, ŞUTİM bölgesinde, Batıkent yeşil bantlar bölgesi, Akçakale-Mardin yolu, Esentepe bulvarı, K4 kavşağı, Karaköprü, Kuyubaşı kavşağı ve TOKİ-Maşuk çevre yolunda gül dikimi gerçekleşiyor. 63 bin gülün güzelliğini Şanlıurfa'mıza katmanın huzurunu duyuyorum. İlçelerimizin merkez refüjleri hazırlanıyor. Şanlıurfa'nın 10 ilçesinde de aynı çalışmaları gerçekleştireceğiz. Belki de Şanlıurfa'mızın mutluluğu park, bahçe ve peyzaj çalışmasından geçiyor. Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen arkadaşları kutluyorum" dedi

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, başlatılan yeşillendirme çalışmaları kapsamında kentin farklı noktalarında ağaç budama, ve bakım çalışmalarını sürdürüyor .

Şanlıurfa Urfa Büyükşehir gül mevsimlik çiçek ağaç süs bitkisi dikim yeşil Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa'yı güllerle donatıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması