Advert
Advert
Advert

Büyükşehir, Tarihi yapıları restore etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Balıklıgöl platosunda yer alan Tarihi Kapalı Çarşı ve Siverek'te bulunan Tarihi Kapalı Çarşı'yı tarihi dokusuna uygun bir şekilde restore ederek üst yapı ve meydan iyileştirme çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir, Tarihi yapıları restore etti
Büyükşehir, Tarihi yapıları restore etti


Tarihi çarşılara farklı bir görünüm kazandıracan çalışma ile birlikte yağmur ve kar suyunun sızdığı yıpranmış çatılar modern bir şekilde giydirilerek çarşının tarihi dokusunun bozulmadan kullanışlı bir hale gelmesi sağlandı.

Esnafın ve vatandaşlardan takdir toplayan çalışmayla birlikte; toplamda 7 bin metrekare ahşap kaplama, ısı yalıtımı, 450 iş yeri dış cephe kaplama, mermer, bazalt ve çevre düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi, çarşıları tarihi dokusuna uygun bir şekilde restore etti.

Çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden vatandaşlar, "Allah razı olsun çok güzel bir uygulama hem çarşının tarihi dokusu bozulmadan yenileniyor hemde modern bir kimliğe bürünüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederiz" dediler.

Büyükşehir Restorasyon Çalışmalarını Sürdürüyor

Şanlıurfa'nın tarihi sokaklarını gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Bedendibi Mahallesi'nde sürdürdüğü meydan ve cephe düzenlemesi çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor.

Şanlıurfa'nın saklı tarihi güzelliklerini yeniden çıkartarak turizm alanında yeniden canlandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Bedendibi Mahallesi'nde dış cephe, meydan düzenlemesi, iş yerlerinin ve binaların dış cephesini iyileştirmesini, tarihi urfa taşını da Şanlıurfa'ya özgü motiflere uygun motiflerle kullanıyor.  

Sürdürülen çalışmalardan dolayı teşekkür eden bölge esnafları, "Allah razı olsun çok güzel bir çalışma, bu tür çalışmaların devamını dileriz. Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz" dediler    

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Balıklıgöl platosu yer alan Tarihi Kapalı Çarşı Siverek bulunan Tarihi Kapalı Çarşı meydan iyileştirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!