Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 65 aracı filoya kattı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 65 araç satın alarak toplu taşıma filosunu daha da büyüttü. Düzenlene programda konuşan Başkan Nihat Çiftçi günlük 190 bin kişinin taşınmasının temel görevleri olduğunu belirtti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 65 aracı filoya kattı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 65 aracı filoya kattı admin
Haberin videosu için tıklayın!
 
 
Toplu taşımaya büyük önem veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi araç filosunu günde güne bütütmeye devam ediyor. En son 34.900 milyon TL maliyet ile 65 adet araç satın alan Büyükşehir Belediyesi, daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor.
 
BEYAZGÜL: ŞANLIURFA’YA ARDI ARDINA AÇILIŞLAR VE YATIRIMLAR OLUYOR
 
Toplu taşıma filosunun açılış programında konuşan Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Nice peygamberlerin ve evliyaların yaşadığı bu şehre hizmet etmek kutsal bir görevdir. Bu görevi belediye başkanlarımız yerine getiriyorlar. Ardı ardına açılışlar ve yatırımlar oluyor. Bugün de 65 araçlık bir toplu taşıma filosu şehrimizin emrine verilmiştir. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
CEVHERİ: TOPLAM 473 TOPLU TAŞIMA ARACI MEVCUTTUR
 
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, “Getirilen 65 araç ile birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 243 toplu taşıma aracı oluyor. Yine kooperatiflere ait de 230 aracımız var ve toplam 473 toplu taşıma aracımız var. Günlük olaral 190 bin kişi bu araçlarla taşınıyor. Umuyorum ki gelecek yıl da 65 araç filoya katılır. Ne kadar yatırım yaparsak yapalım Şanlıurfa Güneydoğu’da büyüyen bir yıldızdır.” diye konuştu.
ÇİFTÇİ: GÜNLÜK 190 BİN KİŞİYİ TAŞIMA SORUMLULUĞUMUZ VAR
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Bu kadar dinamik olan Şanlıurfa’nın çok doğaldır ki büyümesi her yönüyle hızlı oluyor. Bizler Büyükşehirin kadroları olarak bu hıza erişmenin ve sorumlu olduğumuz 13 ilçenin her alanda kalitesini yaşam standardını yükseltmeye çalışıyoruz. Günlük 190 bin kişiyi evine, işyerine veya başka bir yere taşıma sorumluluğumuz var. Türkitye’deki 30 Büyükşehir arasında toplu taşımayı en ucuz sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu önemlidir. Çünkü temel hizmettir.” ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle